10 ciekawostek o Victoria’s Secret o których mogliście nie wiedzieć

9740

10 ciekawostek o Victorias Secret o których mogliście nie wiedzieć a o które baliście się zapytać ;)


01

Fashion Show Victoria’s Secret odbędzie się w tym roku po raz 20! Pierwszy VS Fashion Show odbył się w 1995 roku i został zauważony przez prasę światową; określono go „bieliźniarskim wydarzeniem stulecia”.


02

Wspomniany wcześniej pierwszy historyczny pokaz VS w roku 1995 odbył się w Nowym Jorku. W sumie New York gościł pokaz VS 13 razy a tegoroczny pokaz będzie jego 14. w tym mieście.


03

Nazwa marki VS nawiązuje do brytyjskiej królowej Wiktorii oraz amerykańskiej wizji brytyjskiego buduaru. Victoria’s Secret sugeruje zasłonę ‘porządności’ przykrywającą schowane pod nią sekrety.


04

Obecnie w samych samych Stanach Zjednoczonych znajduje się ponad 1000 sklepów, oferujących produkty Victoria’s Secret.


05

Do każdej edycji Victoria’s Secret Fashion Show przygotowywany jest jeden tzw. Fantasy Bra. Jest to unikatowy biustonosz tworzony przez najlepszych jubilerów. Ozdabiany jest kamieniami szlachetnymi i złotem. Wyjątkiem był rok 2014 kiedy przygotowano dwie sztuki Fantasy Bra (każda warta 2 mln $) i zaprezentowały je na sobie Aniołki VS: Adriana Lima i Alessandra Ambrosio. W tym roku Fantasy Bra ubierze na siebie Lily Aldridge.

WEB-fashion-show-2014-alessandra-adriana-2-million-dream-angels-fantasy-bras-4-victorias-secret
Adriana Lima i Alessandra Ambrosio prezentują dwa Fantasy Bra w sezonie 2014 (każda Fantasy Bra warta 2 mln $)

06

Najdroższy Fantasy Bra zaprezentowała na sobie w roku 2000 Gisele Bündchen. Nosił nazwę “Gorąco Czerwony Biustonosz” i był wart 15 mln $ zapewniając sobie miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa jak najdroższa bielizna kiedykolwiek wykonana. Satynowy “Red Hot Fantasy Bra” był inkrustowany ponad 1300. diamentami i rubinami!

2000 - Gisele Bündchen models the Red Hot Fantasy Bra and Panties / Getty Images
2000 – Gisele Bündchen i Red Hot Fantasy Bra and Panties warte $15,000,000/ Getty Images

07

Pierwsze “anielskie” skrzydła pojawiły się na pokazie Victoria’s Secret w roku 1998 a ubrała je na sobie Karen Mulder. Od tamtej pory w wersji tradycyjnej lub w mniej lub bardziej wariackich odmianach skrzydła są stałym elementem Show VS.

Mulder_JS188472651
Karen Mulder podczas VS 1998 i pierwsze anielskie skrzydła w historii Victoria’s Secret

08

Każde show odbywa się dwa razy! A to co później oglądamy pięknie zmontowane w telewizji jest montażem dwóch identycznych show. Jubileuszowy pokaz z okazji 20-lecia marki Victoria’s Secret odbędzie się już za 3 dni czyli 10 listopada w Nowym Jorku ale relację zobaczyć będziemy mogli dopiero miesiąc później, 8 grudnia, na antenie telewizji CBS.


09

Anielskie skrzydła na pokazie VS mogą zakładać tylko i wyłącznie modelki, które uzyskały wcześniej zaszczytne miano Aniołka Victoria’s Secret. W pokazie występują także modelki nie będące Aniołkami ale one skrzydeł nosić nie mogą :)


10

Victoria’s Secret ma specyficzne wymagania w stosunku do swoich modelek. Jednym z nich jest zatrudnianie do pokazu tylko dziewczyn z minimalnym wzrostem 179 cm.


Lily Aldridge in the $2 Million Fireworks Fantasy Bra & Detachable Belt / VS Press Rom
Lily Aldridge in the $2 Million Fireworks Fantasy Bra & Detachable Belt / VS Press Rom

Victoria’S Secret Fashion Show 2015 okiem Promodels Magazine – najświeższe wiadomości ze świata VS!

źródło: VS Press Room / Internet
opracowanie: TM