Angelina Jolie na zdjęciach Petera Lindbergha dla WSJ. Magazine

9281

Bardzo przyjemną fotograficzną niespodziankę sprawił nam listopadowy Wall Street Journal Magazine. Mamy w nim okazję obejrzeć wyjątkową sesję, owoc współpracy cudownej aktorki Angeliny Jolie i wybitnego fotografa-ikony Petera Lindbergha. Dla aktorki, jest to akurat bardzo ważny moment w życiu … w ostatnim czasie sama wyreżyserowała i napisała scenariusz do filmu ‘By the Sea’ w którym też zagrała z mężem (Brad Pitt) główne role.

Zdjęcia uzupełnione są ciekawym wywiadem z gwiazdą ekranu w którym opowiada ona również o swoim zdrowiu. Również o tym jak to przypadki raka piersi w jej rodzinie sprowokowały ją do wykonania profilaktycznej mastektomii w 2013 roku. W tym roku usunęła z kolei z jajniki…

I want to make sure my kids are never worried about me. Even if I’m going through something, I make sure they are very aware that I’m totally fine. I’ll stop and make a joke. I talk to them,” Jolie says. “I never, ever want them to have that secret worry and feel that they have to take care of me”.

Większość osób znających i kochających prace Petera Lindbergha bez trudu rozpoznało by jego charakterystyczny styl nawet gdyby zdjęcia nie były podpisane…  Są to mocne fotografie, czarno białe. Modelka występuje na czarnym płóciennym tle w wyciągniętych i ekspresyjnych tanecznych pozach lub ubrana w ciepłe swetry łagodnie pozuje do portretów. Kwintesencja kobiecości Angeliny Jolie w połączeniu z geniuszem Petera Lindbergha dają w efekcie obrazy, które pozostają w pamięci.
Za stylizacje do sesji odpowiada Anastasia Barberi.


Angelina Jolie na zdjęciach Petera Lindbergha

fotografie: Peter Lindbergh / 2b Management
stylizacje: Anastasia Barberi
creative director: Magnus Berger


[one_sixth]
[/one_sixth][five_sixth_last]

Autor tekstu: Tomasz Mosionek

Wydawca i redaktor naczelny Promodels Magazine. Właściciel agencji specjalizującej się w promocji marki w internecie i SEM. Producent sesji zdjęciowych oraz eventów. Doświadczony fotograf z korzeniami ‘analogowymi’. Pasjonat Polaroida. Humanista wierzący, że najważniejsze w tym co się robi to w pierwszej kolejności aby być zawsze człowiekiem a oczekując od świata zmian, powinno się zaczynać najpierw od zmieniania siebie.[/five_sixth_last]