Peter Lindbergh New York City Ballet’s 2016-2017

3426

Z prawdziwą przyjemnością chcemy dzisiaj przybliżyć Wam kolejny fantastyczny projekt jednego z naszych najukochańszych fotografów mody, który za życia stał się legendą. Mowa oczywiście o Peterze Lindberghu i kampanii promocyjnej nowojorskiego City Ballet na lata 2016/2017 do której Mistrz wykonał zdjęcia!

Z tańcem, chodzi o uchwycenie ruchu, który jest wszystkim co kocham. Pozostawia to miejsce na nieoczekiwane rozwiązania, ponieważ ruch nigdy nie jest dwukrotnie taki sam – mówi dla New York Magazine Peter Lindbergh

Sesja odbyła się na terenie wiejskiej posiadłości na północy stanu Nowy Jork w październiku ubiegłego roku. Peter Lindbergh sfotografował tancerzy baletu ‘wyjmując’ ich ze zwyczajowego kontekstu, wykorzystując takie plany zdjęciowe jak stajnie, stodoły czy garaże z niesamowitym światłem zastanym. Wybór czarno białej fotografii dla tego projektu dokonał się za sugestią dyrektora artystycznego przedsięwzięcia: Petera Martinsa. Powstałe fotografie w piękny sposób opisują surową a jednocześnie zmysłową energię tancerzy New York City Ballet.

Nie chodziło o uchwycenie doskonałych ruchów, chodziło o pokazanie energii tańca i oczywiście jego poezji. Lubię, kiedy można improwizować z energią tancerzy. Trzeba zostawić miejsce na rzeczy , które mogą się wydarzyć – opowiada Peter Lindbergh

Na zdjęciach wystąpili tancerze: Rebecca Krohn, Teresa Reichlen, Taylor Stanley, Emilie Gerrity, Unity Phelan, Amar Ramasar, Lauren King, Preston Chamblee, David Prottas, Harrison Ball, Megan LeCrone, Adrian Danchig-Waring, Mimi Staker i Alexa Maxwell.

[sc name=”CONV SWIM jednoczesciowe” ]

Peter Lindbergh New York City Ballet’s 2016-2017 Campaign

źródło: NY Mag

[sc name=”Auth-TM” ]