Kampania Jacob Birge Vision SS 2016

6666

Z przyjemnością przedstawiamy dzisiaj Państwu kampanię reklamową SS 2016 Koncept młodego zdolnego polskiego projektanta, zwycięzcy pierwszej edycji programu Project Runway Jakuba Bartnika znanego bardziej pod pseudonimem Jacob Birge (Jacob Birge Vision).


Sesja do kampanii została utrzymana w realistycznym klimacie after party. Chcieliśmy aby cała kampania nadała nowy kontekst klasycznym ubraniom poprzez stylizacje i klimat zdjęć. Używając męskiego modela podkreśliliśmy trend unisexowych  ubrań dla kobiet i mężczyzn.

SS 2016 Koncept

Kolekcja Jacob Birge Vision na sezon Wiosna – Lato 2016 została zainspirowana kobietą silną i zmysłową. Projektant kontynuuje wizję kobiety, która wie czego chce i tego jak pragnie wyglądać. Pierwotna wizja, która towarzyszyła projektantowi w procesie twórczym  to obraz wojowniczki idącej przez pustynię, świadomej i walczącej. Przedzierająca się przez burzę piaskową jest jednocześnie kobieca i efemeryczna. W tym sezonie zafascynowała nas nie tylko kobieta walcząca z żywiołem, ale także żywioł sam w sobie: pustynia – TAJEMNICZA, SPOKOJNA i NIEBEZPIECZNA

Siła vs delikatność

Pierwotna inspiracja: pustynia jako warstwowa nieskończoność, z nieregularnymi liniami piaskowymi doprowadziła nas do włoskiej techniki wylewania szkła – Sommesso. Łączy ona kontrastujące ze sobą nakładające się warstwy o organicznym i opływowym kształcie. Kształt ten został powiększony i przeskalowany, a następnie wprowadzony na tkaniny w formie druku. Sylwetki tym samym pozostają szykowne, podkreślając jednocześnie zmysłowość kobiety.

Zastosowane kolory są wyraźnym nawiązaniem do samego żywiołu: biały, czarny, beżowy, szary, piaskowy. Dotyczy to także zastosowanych miękkich i mięsistych tkanin naturalnych takich jak jedwab i wełna. Projektant w kolekcji pełnej detali, sięga po takie techniki jak: hafty 3D, druk oraz asymetryczne kroje, które budują przestrzenne i efektowne formy.

[sc name=”CONV-makeup-ALL” ]

Kampania Jacob Birge Vision SS 2016

Zdjęcia : Dawid Nickel

Zdjęcia : Dawid Nickel
Stylizacja: Karolina Chudek /Anna Hora
Modele: Aleksandra Bajer / Filip Rutkowski
MUA/ Włosy: Kamila Jankowska
Buty: MYS

źródło: Materiały prasowe Jacob Birge Vision