Lady in the Water 1947 | fotograf: Antoinette Frissell …

6785

Są obrazy, które na zawsze zapadają w naszej pamięci. Fotografie magiczne, tajemnicze i głębokie… po których obejrzeniu czujemy że coś się zmieniło. Dla nas jednym z takich zdjęć jest fotografia Amerykanki Antoinetty Frissell pod tytułem „Lady in the Water”. Ta magiczna chwila zatrzymana została na negatywie w Źródłach Weeki Wachee na Florydzie w roku 1947.

Lady in the Water - 1947 - autor: Antoinette Frissell | source: Sorphy.com
Lady in the Water 1947 – autor: Antoinette Frissell | source: Sorphy.com

Fotografia przedstawia kobietę unoszącą się w wodach źródeł Weeki Wachee na Florydzie i opublikowana została na łamach Harper’s Bazaar w grudniu 1947.

Toni Frissel a właściwie Antoinette Frissell Bacon (1907 – 1988) – czarodziejka, która wyczarowała dla świata ten niepowtarzalny obraz była amerykańskim wziętym fotografem mody, fotografem wojennym i autorką wielu świetnych portretów znanych osobistości po II wojnie światowej. Pracowała między innymi dla Vogue’a i Harper’s Bazaar.


Autor tekstu: Tomasz Mosionek

Wydawca i redaktor naczelny Promodels Magazine. Właściciel agencji specjalizującej się w promocji marki w internecie i SEM. Producent sesji zdjęciowych oraz eventów. Doświadczony fotograf z korzeniami ‘analogowymi’. Pasjonat Polaroida. Humanista wierzący, że najważniejsze w tym co się robi to w pierwszej kolejności aby być zawsze człowiekiem a oczekując od świata zmian, powinno się zaczynać najpierw od zmieniania siebie.