Peter Lindbergh TheReunion

6891
Peter Lindbergh/NOWNESS

Peter Lindbergh to bez wątpienia jedna z największych ikon w fotografii mody. W krótkim czarno-białym filmie The Reunion nagranym dla Nowness’ Directors’ Cut series zebrał ponownie na jednym planie swoje ulubione supermodelki – najbardziej znane twarze lat 90 tych: Cindy Crawford, Helene Christensen, Tatjane Patitz, Eve Herzigovą, Karen Alexander i Nadje Auermann. Trzeba przyznać, że czterdziestoletnie Supersy wyglądają dzisiaj przed kamerą Petera Lindbergha lepiej niż kiedykolwiek!

Sindy Crawford komentuje tak pracę z artystą: “To co sprawia, że praca z Peterem jest niezapomniana to jego energia”. On kocha kobiety i umie je przejrzać na wskroś. Dostrzec piękno dojrzałej kobiety, wynikające z jej doświadczenia, faktu posiadania dzieci, przeżytych zawodów miłosnych, udanych miłości, wynikające z tego wszystkiego..”

Film pozwala zajrzeć za kulisy planu zdjęciowego Petera Lindbergha a poprzez wypowiedzi modelek wspominających pracę z Peterem na początku ich karier oraz przez zastosowanie czarno-białej kolorystyki napawa widza nostalgią.

Zobacz film


[one_sixth]
[/one_sixth][five_sixth_last]

Autor tekstu: Tomasz Mosionek

Wydawca i redaktor naczelny Promodels Magazine. Właściciel agencji specjalizującej się w promocji marki w internecie i SEM. Producent sesji zdjęciowych oraz eventów. Doświadczony fotograf z korzeniami ‘analogowymi’. Pasjonat Polaroida. Humanista wierzący, że najważniejsze w tym co się robi to w pierwszej kolejności aby być zawsze człowiekiem a oczekując od świata zmian, powinno się zaczynać najpierw od zmieniania siebie.[/five_sixth_last]