“Women in Chanel” Peter Farago i Ingela Klementz Farago

4003

Po ogromnym sukcesie “Northern Women in Chanel”
Peter Farago i Ingela Klementz Farago prezentują

WOMEN IN CHANEL

MALGOSIA-BELA-811x1024
Małgosia Bela / fot. Peter Farago i Ingela Klementz Farago WOMEN IN CHANEL

W ramach wyłącznej współpracy z CHANEL, wizjonerski duet fotograficzny wykreował wyczerpujące historie mody najbardziej poszukiwanych top modelek z Czech, Węgier, Polski i Rumunii. Zaowocowało to albumem i mobilną wystawą fotografii, pod tytułem “Women in Chanel”.

stetyka Farago wyraża się poprzez wrażliwość i doskonałe wyczucie czasu, fotografie są wymowne i inteligentne, są bardzo osobistą i spektakularną opowieścią o modzie.

“Zawsze szukamy wyższego poziomu intymności w naszych obrazach.”

Andrea Diaconu, Anja Rubik, Anna Jagodzińska, Barbara Palvin, Eniko Mihalik, Monika Jagaciak, Karolina Kurkova, Kasia Struss, Magdalena Frąckowiak, Małgosia Bela i Vanessa Axente zostały wybrane ze względu na wyjątkową urodę oraz ich celebrację autentycznej kobiecości i elegancji.

„Uchwycenie intensywności tych kobiet, które wyrzeźbił wiatr wiejący ze szczytu Karpat poprzez wielkie węgierskie równiny, było prawdziwie inspirującą modową podróżą.”

WOMEN IN CHANEL jest inscenizacją niezwykle poetyckiego tematu. Fotografie są delikatne, a zarazem zniewalające i spektakularne, wywierają silne i trwałe wrażenie. Celebrują fascynujące kolekcje Haute Couture i Pret-à-Porter zaprojektowane przez Karla Lagerfelda dla CHANEL oraz prowadzą do nowych odkryć, pokazując jak moda i sztuka mogą współistnieć.

Sztuka komponowania i pełnego zaufania między fotografikiem a modelką jest niezwykle istotna w pracy Farago.

“Decydującym momentem jest uzmysłowienie sobie, że kruchość i ulotność przestrzeni została dobrze uchwycona, wtedy fotografia staje się magiczna.”

Od wczesnego dzieciństwa Peter (urodzony w Szekszardzie na Węgrzech) i Ingela (urodzona w Hallstahammar w Szwecji) podróżowali obserwując świat przez soczewki swoich aparatów, zafascynowani światłem, kolorem i formą.

Muzeum Rzeźby w Królikarni, stało się początkiem tej inspirującej modowej podróży. Wystawa potrwa od 1 do 20 kwietnia 2016, wstęp wolny. Na wystawie możemy obejrzeć 30 dużych zdjęć wyselekcjonowanych spośród prawie 200 obecnych w albumie. Wybór ten uwydatnia wiele istotnych tematów w szerokim spektrum prac Farago obejmującym ponadczasowe obrazy mody.

źródło: materiały prasowe CHANEL