Jak i czym pielęgnować skórę twarzy i okolic

3757

Jak ustalić typ cery

W pierwszej kolejności ważne, żebyś ustaliła jaki masz typ cery. Może więc ona być normalna, tłusta, sucha, mieszana, wrażliwa, trądzikowa lub naczynkowa. Jak rozpoznać do jakiego typu należy Twoja skóra? Wystarczy obserwować jak zachowuje się ona po zastosowaniu wody z mydłem, po użyciu tłustego krem czy po wystawieniu na promienie słoneczne. Jeśli wciąż mamy trudność w ustaleniu jej rodzaju możemy udać się do dermatologa czy kosmetyczki, którzy na podstawie wywiady, a także analizy dotykowej i wizualnej spróbują znaleźć odpowiedź.

Jak pielęgnować skórę ze względu na typ cery

Jeśli masz cerę normalną jej pielęgnacja powinna polegać na zachowaniu idealnego stanu skóry. Odpowiednie będą dla ciebie tłuste mydła często stosowane w pielęgnacji dzieci. Używaj kremów nawilżających i tych z filtrami przeciwsłonecznymi. Przy cerze suchej używaj kosmetyku, który nie tylko nawilży skórę, ale też na dłużej tę wilgoć zatrzyma. Doskonałe będą kremy bogate w kwas hialuronowy. Przy cerze suchej nie myj twarzy wodą z mydłem i nie stosuj ziarnistych peelingów. Podstawą pielęgnacji cery tłustej będzie oczyszczanie, złuszczanie i nawilżanie. Szukaj kremów, które zawierają kaolin, talk, skrobię i pochodne cynku. Nie sięgaj po te, które zawierają oleje. Cera mieszana jest trudna w pielęgnacji, bo łączy w sobie problemy różnych typów skóry. W jej przypadku przydadzą Ci się dwa kremy – lekki i nawilżający do skroni i policzków oraz redukujący wydzielanie serum w tłustych częściach twarzy. Przy cerze wrażliwej sprawdzą się kosmetyki zawierające wodę termalną. Całkowicie zrezygnuj z peelingów i chroń skórę przed promieniami słonecznymi.

Krem pod oczy

Obok kremów do twarzy pamiętaj też o kosmetykach, które sprawdzają się w innych newralgicznych miejscach. Postaw na dobre kremy pod oczy np. firmy Sisley, które odpowiednio nawilżają, rozświetlają, zmniejszają opuchliznę i liftingują. Skóra wokół oczu jest cieńsza, bardziej wrażliwa i delikatna. Szybciej reaguje na braki w prawidłowym nawilżeniu czy nawet odżywianiu. Szybciej też traci elastyczność i właśnie dlatego to zwykle tu powstają pierwsze zmarszczki mimiczne. Pamiętaj, że kremy pod oczy należy – tak jak innych kosmetyków pielęgnacyjnych – stosować systematycznie. Tylko wtedy przynoszą pożądany efekt.

czym pielęgnować skórę

Pielęgnacja szyi i dekoltu

Obok skóry twarzy i tej pod oczami warto zadbać też o szyję i dekolt. To także w tych miejscach Twoja skóra jest cieńsza, a tym samym bardziej narażona na starzenie się. Oczyszczając skórę mleczkiem czy płynem micelarnym pamiętaj, by nie omijać też szyi i dekoltu. Krem na twarz nakładaj także w tych miejscach. Aby zachować jej młody wygląd musisz ją odpowiednio nawilżać, masować i pielęgnować.

źródło: artykuł partnera