Jak skutecznie nawilżyć włosy?

4111
zwilżanie włosów

Sposobów na nawilżenie włosów jest wiele, lecz nie wszystkie są długotrwałe. Pragniemy, by efekt ich wygładzenia towarzyszył nam jak najdłużej, jednak nie wszystkie metody działają dogłębnie na strukturę włosa. Oto kilka sposobów, które z pewnością zapewnią pożądany rezultat.

Właściwe mycie włosów

Jaki typ włosów posiadacie? W zależności od tego, czy są suche, zniszczone lub tłuste należy zastosować odpowiedni specyfik. Przecież włosy tłuste też należy odpowiednią metodą nawilżyć. Warto także pamiętać, że włosów suchych nie trzeba myć codziennie, gdyż może to wzmocnić niepożądaną dolegliwość. Osoby o tendencji do przetłuszczania muszą natomiast pielęgnować je codziennie.

Na wysuszenie włosów głównie wpływa ich farbowanie, promienie słoneczne, zanieczyszczone powietrze, a także zbyt częste zabiegi, takie jak prostowanie czy układanie. Dlatego po dokładnym umyciu włosów, w celu zlikwidowania sebum i zanieczyszczeń, można przystąpić do rytuału ich pielęgnacji.

Przede wszystkim odżywienie

Najsilniejsze działanie nawilżające mają odpowiednio dobrane odżywki lub maski. Te drugie są najbardziej skuteczne dzięki silnej koncentracji aktywnych składników, a trzyma się je na włosach kilkanaście minut. W sklepach internetowych jest bardzo szeroki wybór produktów o takim zastosowaniu, chociażby w perfumerii Neness. W składzie kosmetyków nawilżających należy szukać takich substancji, jak np.: algi, kolagen, kwas hialuronowy, aloes czy masło shea.

Bardzo popularnym, domowym sposobem jest aplikacja silnie zmiękczającej maski. W celu dokładniejszego jej rozprowadzenia można zastosować grzebyk z dużymi zębami. W dalszej kolejności należy nałożyć na głowę folię, a na nią ręcznik. Pod wpływem ciepła specyfik dogłębniej przenika strukturę włosa, gdyż rozchylają się jego łuski. Maskę zaleca się trzymać na włosach przez 20-30 minut, po czym należy ją spłukać ciepłą wodą. Niektórzy na koniec polewają włosy chłodną wodą, która zapewni im połysk.

Innym rozwiązaniem, które zagwarantuje długotrwałe odżywienie i wygładzenie włosów, jest kuracja nawilżająca u fryzjera, opierająca się na zastosowaniu ampułki, której składniki uwalniają się pod wpływem ciepła. Dlatego po jej nałożeniu klientka siada pod specjalną kopułą, realizującą tzw. saunę parową.

zdrowe włosy

Olejowanie włosów

Źle kojarzone oleje w kontekście włosów stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Ich dobroczynne działanie ma już szerokie zastosowanie w kosmetyce. Do tego typu olejów należy zaliczyć olej kokosowy, rycynowy oraz lniany, a także jojoba i olej z awokado. Specyfik można nakładać na suche włosy lub dodać do maski, co zintensyfikuje jej działanie.

Olej zaleca się trzymać około godziny, a wręcz można zostawić na głowie na całą noc. Efekt lśniących, odżywionych włosów jest przez nas wszystkie bardzo pożądany, a, jak widać, można go osiągnąć, stosując z pozoru banalne metody na bazie substancji i kosmetyków łatwo dostępnych.