Endermologia – wskazania do zabiegu

878

Endermologia należy do jednych z najchętniej wybieranych przez kobiety zabiegów, które mają działanie antycellulitowe i wyszczuplające. Endermologia wygładza skórę, pomaga z usuwaniu obrzęków, sprzyja eliminacji zastojów wody w organizmie. 

  • Na czym polega endermologia?
  • Wskazania do endermologii
  • Skutki endermologii – na co możesz liczyć?

Na czym polega endermologia?

Endermologia to bardzo bezpieczny, nieinwazyjny zabieg. Polega on na precyzyjnie zaplanowanym drenażu limfatycznym ciała, który modeluje sylwetkę, ujędrnia skórę przez stymulację tkanki łącznej. Zabieg endermologii jest wykonywany przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, proces jest sterowany komputerowo, a sam pacjent podczas zabiegu ma na sobie specjalny kostium. Po ciele osoba prowadząca zabieg prowadzi specjalną głowicę, która dzięki zastosowanie podciśnienia sprawia, że powstaje fałda skórne, która jest rolowana na zewnątrz i od wewnątrz za pomocą specjalnych rolek. To rodzaj bardzo skutecznego masażu, drenażu, który dociera do głębokich warstw skóry. Dzięki temu endermologia pozwala w znaczący sposób zredukować widoczność cellulitu, usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej, mniejszych wiotkość (także poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny w skórze) oraz zmniejszyć obrzęki wynikające w bardzo wielu przypadkach z zatrzymywania się wody w organizmie. Z tym ostatnim problemem boryka się naprawdę wiele kobiet, często także bardzo szczupłych. Endermologia pomaga im pozbyć się tego problemu. 

Wskazania do endermologii 

Endermologia zaleca się przede wszystkim w przypadku kobiet, którym zależy na działaniu antycellulitowym, wyszczupleniu ciała, wymodelowaniu sylwetki jednak bez wdrażania bardzo inwazyjnych rozwiązań. Zabieg endermologii to także doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na ujędrnieniu skóry np. po odchudzaniu, na jej wygładzeniu, zmniejszeniu wiotkości. Endermologia ma jednak nie tylko działanie stricte estetyczne. W wielu przypadkach zalecana jest w terapii przeciwobrzękowej, ponieważ skutecznie pozwala pozbyć się wrażenia np. spuchniętych stóp, nóg, ramion. Jeśli wynika to z zatrzymywania wody (tak częstego w zaburzeniach hormonalnych, przy chorej tarczycy, a także w określonych momentach cyklu), drenaż limfatyczny może okazać się prawdziwym wybawieniem. Zaleca się go w sytuacjach, kiedy konieczne jest stymulowanie unaczynieni oraz poprawa krążenia krwi i limfy. Dodatkowo, endermologia sprawdza się jako element świadomie zaplanowanego procesu odchudzania. Po pierwsze, wspomaga ona usuwanie toksyn z organizmu. Po drugie, zauważalnie rozluźnia napięte mięśnie np. po wysiłku fizycznym.  

Endermologia jest wykorzystywana także w leczeniu blizn po oparzeniach i operacjach, eliminacji bólu po zabiegach. Można ten zabieg wykonywać zarówno na twarz, jak i na ciało. Wszystkie wersje zabieg są bezbolesne i nieinwazyjne.

Skutki endermologii – na co możesz liczyć?

Skutki endermologii zauważalne są już po pierwszym zabiegu, natomiast dla uzyskania wyraźnych i trwałych efektów zaleca się wykonywanie serii 10-20 zabiegów w odstępie 1-2 dni. Przy takim podejściu do endermologii można liczyć na zmniejszenie się obwodów ciała nawet o 1-2 rozmiary. Zmiany zachodzą przede wszystkim w tych miejscach, na których pacjentkom najbardziej zależy. Ciało jest elastyczniejsze, skóra napięta, lepiej odżywiona, promienna. Poprawia się widocznie jej kondycja, zmniejsza wiotkość, znika pomarańczowa skórka. Dodatkowo mięśnie są rozluźnione, a wrażenie opuchnięcia znika bez śladu. Wszystko to z wykorzystaniem techniki nieinwazyjnej i w 100% bezpiecznej. Aby wzmocnić efekty endermologii polegające na usuwaniu toksyn z organizmu, warto zadbać o odpowiednie nawodnienie w trakcie i po serii zabiegów. Wypijać należy około 2,5 litra wody dziennie. 

źródło: artykuł partnerski