Dlaczego warto nosić golfy?

611

Golfy męskie jeszcze kilkanaście lat temu mogły wydawać się dość zapomniane, istniejące tylko gdzieś na obrzeżach zainteresowania mody. Jednak teraz powrócił z całą siłą i budzi całkiem sporo emocji. Niektórzy ich nie lubią, inni nie wyobrażają sobie bez nich swojej garderoby. Jeśli nie masz jeszcze ani jednego golfu w swojej szafie, być może właśnie nadszedł najlepszy czas, by to zmienić.

Jaką częścią garderoby jest golf?

Wiele osób może być tym faktem zdziwionym, ale jeszcze w XIX wieku, gdy golf męski zdobywał swoją popularność, był on uważany za część bielizny. Używany był szeroko przez żołnierzy i robotników, którzy chcieli się po prostu ogrzać podczas pracy i ciężkich warunków bytowych. Jeszcze niegdyś jednak był to po prostu kołnierz. Dopiero po II wojnie światowej sweter golf, jako część ubioru wierzchniego, zyskał prawdziwą popularność. Przez lata bytował gdzieś na obrzeżach mody, jako część odzieży głównie dla buntowników, artystów i intelektualistów, ale w ostatnich latach przeżywa prawdziwy wzrost zainteresowania.

Dlaczego warto nosić golfy męskie?

Istnieje szereg zalet, które sprawiają, że golfy męskie warto mieć w swojej szafie. Pierwszym z nich są względy czysto wizerunkowe. Przez lata był w końcu elementem odzieży, po którą sięgali intelektualiści. Także dzisiaj kojarzą się one z artystami, projektantami, programistami, wykładowcami uniwersyteckimi, poetami, literatami i ogólnie pojętą śmietanką towarzysko-intelektualną. Dlatego w golfie można zrobić odpowiednie wrażenie. Nie bez znaczenia jest też fakt, że można go ubrać nawet po prostu do najzwyczajniejszych dżinsów i nadal prezentować się niezwykle elegancko. To doskonały efekt przy minimum wysiłku.

Komu pasują golfy?

Sweter golf nie jest uważany za ubiór uniwersalny, choć nie są też tak wymagające, jak mogłoby się wydawać. Najczęściej wybierają je mężczyźni szczupli i wysocy, czyli tacy, którzy wpisują się we współczesne kanony piękna. Nie znaczy jednak, że nikt inny nie będzie w nich dobrze wyglądał. To możliwe, wymaga jednak nieco więcej starań przy ich doborze, a także trochę odwagi. Jest ona potrzebna, bo to swetry dość dopasowane do ciała, a w takich ubraniach nie każdy czuje się dobrze.

Czym kierować się przy zakupie? 

Weź pod uwagę przede wszystkim swoje potrzeby. Nasza oferta jest bogata i zróżnicowana – znajdziesz tu golf męski rozpinany i pozbawiony zamka, w różnych kolorach, z wzorami i bez nich. Grube, które nadają się na wyjścia na zewnątrz nawet solo, a także cienkie, idealnie dopasowujące się do marynarek czy nawet garniturów.

Wybierz golf idealny dla siebie

Sweter golf może występować w najróżniejszych odmianach. Znajdziesz je właśnie u nas. Golfy rozpinane i takie zakładane przez głowę, cienkie, bardziej nadające się do marynarek w zastępstwie koszuli oraz grube, które nie pozwolą Ci zmarznąć i sprawią, że będziesz zawsze prezentował się dobrze. Tutaj kupisz nawet charakterystyczne i ciekawe półgolfy – sam zdecyduj co wolisz. Bogactwo wzorów i kolorów pomoże Ci dopasować ubranie do siebie.

Artykuł partnerski: Modini.pl