Trendy w makijażu dziennym na 2018 rok

5372

Na 2018 rok makijażyści zaproponowali kilka mocnych trendów, z których każda kobieta z pewnością wybierze coś dla siebie. Większość z nich z powodzeniem znajdzie swoje miejsce w codziennym makijażu, a inne mogą być oryginalnym akcentem dla kobiet, które lubią małe szaleństwa w tej dziedzinie. Jakie są trendy w makijażu dziennym na 2018 rok?

Idealna cera

Perfekcyjna cera to podstawa makijażu dziennego na 2018 rok. Skóra twarzy ma wyglądać lekko i promiennie, jednak wszystkie niedoskonałości powinny być zatuszowane. Efekt, który chcemy osiągnąć to zrelaksowana twarz, jak po dobrze przespanej nocy, bądź dłuższym urlopie. Dobranie dobrego podkładu to podstawa, by osiągnąć taki look. Loreal True Match podkład Rose Beige c3 r3 to doskonały podkład, dzięki któremu nietrudne będzie uzyskanie efektu wyrównania kolorytu cery, jej rozświetlenia, wygładzenia i nawilżenia. 

Trendy w makijażu dziennym 2018
Trendy w makijażu dziennym 2018

Taka idealna cera stanie się bazą do makijażu w stylu french chic, mocnej kreski na powiekach, czy czerwonej szminki na wargach.

Kreska na powiekach 

Zdecydowana, geometryczna, odważna i szalenie kolorowa – kreska pojawiła się w propozycjach wielu domów mody. Nie da się ukryć, że to jeden z najgorętszych trendów na ten sezon. Fendi i Roberto Cavalli zaprezentowali czarne i grube kreski na powiekach w stylu ikon mody z lat 60 XX wieku. Z powodzeniem taki makijaż mogłaby nosić Brigitte Bardot, czy Jane Fonda. Z kolei L’oreal Paris i Talbot Runhof postawili na geometrię – tutaj kreski są cieńsze, ale mają znacznie ciekawszy kształt. Na powiekach prezentował się także brokat: Ralph & Russo pokazali brokatowe rozświetlenie w kąciku oka, a Jour Ne, całą powiekę skąpaną w brokacie. 

Choć są to mocne trendy, to z pewnością można ich lżejszą formę dodać do makijażu dziennego. Warto jednak pamiętać, by wszystko robić z umiarem.

Trendy w makijażu dziennym 2018
Trendy w makijażu dziennym 2018

Mocny kolor na ustach

Trend na usta w kolorze nude powoli odchodzi w zapomnienie. Teraz będą królować mocne odcienie na wargach. Makijażyści zaproponowali lekkie nieco rozmyte czerwienie, mocne fiolety, burgundy, a nawet czernie. Te ostatnie są wyjątkowo trudne do noszenia, jednak na wyjątkowe okazje z pewnością się obronią. Połączenie idealnie rozświetlonej cery z mocnym kolorem na ustach to klasyka, która sprawdza się zarówno w dziennym, jak i wieczorowym makijażu. 

Trendy w makijażu dziennym na 2018 rok łączą w sobie naturalność z nutą szaleństwa. Z jednej strony niezwykłą popularnością cieszy się pięknie rozświetlona i wygładzona cera, która nie może przypominać maski, a z drugiej strony mocne kreski na powiekach i zdecydowane kolory na ustach. Nadchodząca wiosna i lato to świetny moment, by nieco poeksperymentować z makijażem – także tym dziennym. 

źródło: artykuł partnera