Czym cechują się kosmetyki naturalne?

1988

Kosmetyki naturalne zajmują coraz więcej miejsca w naszych kosmetyczkach. Wiele osób zwraca uwagę na ich charakterystyczne cechy, które decydują o ich popularności. Co jednak powoduje, że są one tak popularne wśród nas? Postaraliśmy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Co je wyróżnia?

Coraz więcej marek wprowadza do swojej oferty kosmetyki o naturalnym składzie – czasem są to pojedyncze produkty, często całe linie. Znacząca grupa firm całą swoją produkcję opiera na składnikach zaczerpniętych z natury. Co wyróżnia kosmetyki naturalne? Przede wszystkim skład – ekstrakty, olejki z roślin, witaminy – to wszystko znajdziemy w kremach, tonikach czy piankach i żelach do mycia. Osobną grupę stanowią hydrolaty – na przykład różany czy jaśminowy. Tego rodzaju produkty to po prostu najczystsze wyciągi z roślin.

Czy warto kupować kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne zdecydowanie wyróżniają się na rynku. Są prawdziwą gratką dla fanów ekologii i osób, które nie chcą dostarczać swojej skórze chemicznych, sztucznych składników. Co decyduje o popularności takiego rodzaju produktów:

  • skład oparty na składnikach dostępnych w naturze,
  • metody produkcji zgodne z filozofią cruelty free,
  • niejednokrotnie – wegański skład,
  • mniejsze ryzyko alergii i podrażnień,
  • brak w składzie parabenów, ftalanów, silikonów, parafiny, oleju mineralnego, PEGów, barwników syntetycznych, sztucznych zapachów.

To nieprawda, że kosmetyk, aby był skuteczny musi być pełen sztucznych składników, stanowiących “najnowocześniejsze odkrycie” światowych laboratoriów. To czym “częstuje” nas Matka Natura to zazwyczaj najlepsze dla nas elementy, które pozwalają skórze na długo zachować witalny i młody wygląd. Kosmetyki o naturalnym składzie stosowane systematycznie, połączone z prawidłowym odżywianiem sprawią, że nasz organizm będzie po prostu czuł się lepiej.

 Co znajdziemy na polskim rynku?

Na polskim rynku znajdziemy duży wybór produktów naturalnych. Nowo powstające rodzime marki całą swoją produkcję opierają najczęściej o filozofię bliskości natury. Kosmetyki naturalne znajdziemy na przykład w ofercie firmy Orientana. Marka stawia na to, co w naturze najlepsze, wykorzystując wiedzę, kulturę i ekologiczny tryb życia Azji. Orientana kieruje się zasadami Ajuwerdy – to co znajduje się w kosmetykach, powinno nadawać się do spożycia. Warto dodać, że z kosmetyków naturalnych Orientany korzysta bardzo wiele znanych marek oraz drogerii. Nie od dziś odwiedzając przykładowo Rossman czy Nature możemy natrafić na naturalne kosmetyki od tego właśnie producenta.

Bogatą ofertę interesujących produktów znajdziemy na stronie https://www.orientana.pl/. Warto uzupełnić kosmetyczkę i na własnej skórze przekonać się o dobrodziejstwie jakie niosą ze sobą kosmetyki naturalne. Warto zapoznać się z internetową ofertą Orientany. Bezpośrednio na stronie producenta możemy znaleźć bardzo dużą ilość produktów ulokowanych w zróżnicowanych kategoriach (od kosmetyków do twarzy po włosy). Nie zapominajcie, że to właśnie na stronie producenta znajdują się największe promocje.

źródło: artykuł partnerski