Gdzie szukać informacji ze świata muzyki?

2398

Codziennie zaskakują nas nowe, muzyczne newsy. Niestety nie wszystkie są sprawdzone. Dlatego też, dobrze jest mieć rzetelne źródło, któremu można zaufać. Jednak jak wybrać odpowiednie źródło wśród tylu serwisów internetowych, które znajdziemy korzystając m.in. z Google? Postaramy się Wam przybliżyć informacje, które pomogą w wyborze.

Muzyczne plotki i ploteczki

Nic nie denerwuje prawdziwego fana muzyki tak bardzo jak niesprawdzone informacje o jego ulubionych artystach, pojawiające się w różnorakich mediach. Ileż to już razy nierzetelne portale uśmierciły tego czy innego muzyka, doniosły o jego rzekomych problemach zdrowotnych/ rodzinnych/ finansowych? Niektóre źródła wydają się być bardziej zainteresowane życiem prywatnym niż artystyczną droga wykonawców. Dlatego też, jeśli nie satysfakcjonują nas takie informacje, warto poszukać innych źródeł.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji?

Sprawdzone informacje muzyczne znajdziemy przede wszystkim w prasie branżowej. Na rynku jest co najmniej kilka tytułów wydawanych zarówno w wersji elektronicznej jak i papierowej. Jednym z takich tytułów jest k-mag. Na portalu znajdziemy:

  • newsy muzyczne,
  • informacje o trasach koncertowych,
  • informacje festiwalowe,
  • recenzje,
  • wywiady z artystami.

Stronę warto odwiedzić nie tylko poszukując informacji o artystach, którzy nas interesują, ale po to by poszerzyć swoje muzyczne horyzonty i znaleźć nowe, interesujące głosy na scenie. Skoro jest tyle gatunków muzycznych, po co ograniczać się do zaledwie kilku? Pamiętajmy, że świat muzyki bogaty jest w wielu uzdolnionych artystów, którzy potrafią skomponować cuda przenikające nawet do najtwardszych charakterów.

Czy prasa muzyczna wciąż się jeszcze broni?

Melomani pewnie dostrzegli, że z rynku prasy drukowanej zniknęło w ciągu ostatnich lat kilka popularnych jeszcze jakiś czas temu tytułów, niektóre, wciąż jeszcze ukazujące się regularnie starają się zmienić formuły, aby lepiej sprostać wyzwaniom współczesności. Rozwiązaniem problemów muzycznej prasy drukowanej może być rozszerzenie działalności także na strefę online. Portale o muzyce są idealnym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy w codziennym zabieganiu nie mają czasu na zaglądnięcie do papierowej wersji. W drodze do szkoły czy pracy często starcza czasu na zaledwie jeden tekst. Dlatego warto znaleźć źródło, które zaoferuje nam naprawdę solidne artykuły.

Jeśli poszukujecie dobrego źródła muzycznych informacji, nie wahajcie się zajrzeć pod ten adres: https://k-mag.pl/category/muzyka/. K-mag to ciekawe artykuły, rzetelne newsy muzyczne dotyczące nie tylko artystów z listy Billboardu. Jeżeli poszukujecie informacji nie tylko o tym co mainstreamowe, ale również o muzyce niszowej – dobrze trafiliście. Sprawdzone informacje muzyczne od k-mag pojawiają się na bieżąco na portalu. Oczywiście w internecie nie brakuje większej ilości serwisów, gdzie znajdziecie równie rzetelne informacje. Jednak mając jeden sprawdzony serwis, po co szukać dalej? Zdecydowanie stawiajmy na rzetelność oraz jakość.

źródło: artykuł partnera