Sprawdzone sposoby na makijaż ust

2489

Zadbane i pomalowane usta przyciągają wzrok zarówno mężczyzn jak i kobiet. Żeby wyglądały one dobrze, makijaż powinien być wykonany perfekcyjnie. Niestety niewiele kobiet potrafi wykorzystać możliwości jakie daje szminka i konturówka do ust. Pomalowanie ust wbrew pozorom nie jest rzeczą prostą. Kluczem do sukcesu jest znajomość odpowiednich technik, a także umiejętne dobranie kolorystyki. Należy mieć świadomość, że makijaż ust powinien być dostosowany do pory dnia, okazji, a także naszego stroju.

Makijaż ust – od czego zacząć?

Jeżeli chcemy, żeby nasze usta zachwycały i dobrze podkreślały naszą urodę, zanim przystąpimy do makijażu powinnyśmy przeprowadzić szczegółową ich analizę. Zastanówmy się czy są one duże i pełne, czy też może wąskie. Ustalenie atutów i ewentualnych mankamentów ust pozwoli na wybór odpowiednich technik makijażu. Jeżeli są one zbyt wąskie, dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom i trikom można optycznie je powiększyć. Zbyt wydatne usta natomiast bez problemu zmniejszymy. Mamy duże możliwości korekty kształtu naszych ust. Dzięki takiej wiedzy łatwiej będzie nam wybrać odpowiednie kosmetyki kolorowe.

Dobieramy makijaż do naszego typu urody

Idealny makijaż ust powinien podkreślać naszą urodę. Jednym z kluczy do sukcesu jest tu znalezienie odpowiedniej kolorystyki. Dobrze jest dobrać kolor szminki i konturówki do naszego typu kolorystycznego. Inne kolory będą pasowały osobom o ciepłej karnacji, inne zaś paniom o chłodnej cerze. Kolorystyka to nie wszystko. Często zdarza się, że niektórym kobietom pasuje bardzo wyrazisty makijaż ust, inne zaś najlepiej wyglądają z delikatnym błyszczykiem. Jednak znalezienie kolorów, które będą pasowały do konkretnej urody bardzo ułatwi w przyszłości zakupy kosmetyczne.

Makijaż na konkretną okazję

Kiedy zamierzamy wykonać makijaż ust zastanówmy się na jaką okazję jest on przeznaczony. Nawet perfekcyjnie pomalowane usta nie będą w dobrym tonie, jeżeli nie będą stosowne do sytuacji. Warto uważać szczególnie z wyborem bardzo intensywnych kolorów. Usta w kolorze czerwonego wina wyglądają ponętnie i kobieco, należy jednak pamiętać, że również rzucają się one w oczy. Zdaniem niektórych osób wręcz prowokują. Przed wykorzystaniem czerwonej szminki należy zastanowić się czy taki właśnie efekt chcemy uzyskać.

Jakie kosmetyki do makijażu ust wybrać?

Na rynku dostępna jest ogromna ilość kosmetyków do makijażu ust. Możemy wybierać spośród:

  • pomadek,
  • konturówek,
  • błyszczyków,
  • kredek,
  • farbek,
  • balsamów,
  • baz,
  • i innych produktów.

Pomadki do ust dostępne są w różnych wykończeniach. Bardzo popularne są produkty o błyszczącym, matowym, a także satynowym wykończeniu.

Przy zakupie kosmetyków do makijażu ust dobrze jest wybierać sprawdzone firmy, których produkty charakteryzują się dobrą jakością. Pomadki powinny wyglądać na ustach naturalnie, a także utrzymywać się odpowiednio długo. Dobre konturówki muszą łatwo i równomiernie rozprowadzać się na ustach.

Jeżeli chcemy przedłużyć trwałość makijażu ust, dobrym sposobem jest pokrycie ich podkładem lub korektorem, a następnie nałożenie kosmetyku koloryzującego. Ciekawym rozwiązaniem są również bazy przedłużające trwałość pomadki.

Artykuł przy współpracy z producentem Evonails, producentem kosmetyków dla kobiet.