Specjalny pokaz kolekcji Black Butterflies Ewa Minge

6092

Czasem małe wydarzenie może zmienić losy świata. Nawet trzepot skrzydeł motyla może wywołać tornado na drugim krańcu ziemi.

Pierwsza prezentacja tej cudownej czarno-białej kolekcji Ewy Minge miała miejsce w tym roku w Paryżu podczas tygodnia mody Paris Haute Couture Fashion Week. Kolejna…. odbyła się w ubiegły piątek w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie i była związana z inauguracją założonej przez projektantkę fundacji o tej samej nazwie co nazwa kolekcji czyli Black Butterflies Fundation. Ewa Minge zaproponowała gościom wyjątkowe wydarzenie zaprzęgające modę do realizacji szczytnego celu jakim jest pomoc osobom chorym na raka. Część modelek biorących udział w pokazie została ucharakteryzowana na osoby w trakcie leczenia chemioterapią a całość dochodu z kolekcji ma być przeznaczona na pomoc chorym i działalność fundacji.

W najbliższym otoczeniu miałam 18 osób poważnie doświadczonych chorobą. Obserwowałam, co się z nimi działo – powiedziała Rzeczpospolitej projektantka Ewa Minge. – To spowodowało, że postanowiłam działać na rzecz takich ludzi. Mega fajna sprawa!

Strona WWW Black Butterflies Fundation

Sama kolekcja; Black Butterflies to czarne i białe kobiece kreacje w których dominują zjawiskowe, zwiewne suknie z geometrycznym wycięciami eksponującymi zgrabne sylwetki modelek. To kolekcja kobieca i jednocześnie nowoczesna, uzupełniona modnymi przeźroczystościami nawiązującymi do tytułowych skrzydeł motyla.

Wszystkie 21. modelek biorących udział w pokazie pochodziło z Mango Models.


Backstage pokazu Black Butterflies Ewa Minge kamerą FShow.TV


Specjalny pokaz kolekcji Black Butterflies Ewa Minge – zdjęcia / fot. Filip Okopny Fashion-Backstage.com

źródło: materiały prasowe