Relacja z castingu Fresh Faces World w Gdańsku

3013
Relacja z castingu Fresh Faces World w Gdańsku

Relacja z castingu Fresh Faces World w Gdańsku

W dniu 3 czerwca w galerii Metropolia w Gdańsku odbył się casting do konkursu Fresh Faces World. Licznie przybyli uczestnicy z terenu Pomorza ale nie tylko zaprezentowali się przed członkami Jury,  w skład którego wchodzili:

  1. Maggie Hease – jurorka międzynarodowych konkursów modelingowych, ekspertka w tej branży, właścicielka konkursu Fresh Faces World i agencji Magteam Model Management. Polka, która odniosła ogromny sukces w USA; manager wielu światowych modelek, w tym: Alexy Łuczak i Amandy Streich.
  2. Michał Starostjeden z najbardziej wszechstronnych i uznanych polskich projektantów.. Jego kolekcje pokazywano na całym świecie, między innymi w: Madrycie, Barcelonie, Wiedniu, Sankt Petersburgu, Brukseli, Helsinkach, Chicago i New Delhi. W kreacjach Michała Starosta nagrody fotoreporterów zdobyły takie gwiazdy jak: Kasia Kowalska, Anna Wyszkoni, Halinka Młynkowa. Jest ulubionym kreatorem znakomitej reporterki BBC Ewy Ewart. Tworzy kreacje podkreślające nie tylko piękno kobiet, ale i ich charakter. Potrafi odkryć w kobietach co najpiękniejsze- laureat Europejskiej nagrody Haute Couture.
  3. Katarzyna Konieczka – tworzy kostiumy sceniczne i do sesji zdjęciowych do takich prestiżowych magazynów i programów jak VOGUE NL, VOGUE IT, VOGUE UK ORAZ I-D Magazine, Top Model. Pracowała dla artystów takich jak, Lady Gaga, Cocorosie, Zombie Boy, Nick Knight, David LaChapelle. Laureatka wielu nagród i wyróżnień od krytyków mody, dziennikarzy i forecaster’ów: Diane Pernet, Robb Young, Lidewij Edelkoort. Znalazła się w czwórce “Most wanted designers 2012“według NOT JUST A LABEL.
  4. Marta Pałucka – od 15 roku życia pracuję jako modelka. Jest finalistką polskiej edycji konkursu Elite Model Look 2007, od którego 10 lat temu zaczęła się jej kariera.  W 2015 roku zwyciężyła konkurs Miss World Poland. Na konkursie Miss World 2015 awansowała do top 20 zajmując 14 miejsce.
  5. Patryk Wojciechowskimłody, projektant pochodzący z Gdyni, absolwent projektowania ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, finalista drugiej edycji Project Runway, laureat nagrody Rektora Akademii Sztuk Pięknych za najlepszą kolekcję dyplomową. Jego styl cechuje różnorodność i niepowtarzalność tkanin w połączeniu z minimalistycznymi formami.
  6. Anna Czarnowskaproducentka w Mental Fly Production a także organizator regionalny castingu Fresh Faces World Gdańsk. Zajmuje się produkcją nietypowych zdjęć, klipów oraz filmów fabularnych, modowych i reklamowych. Jej pracę można podziwiać w polskich i zagranicznych magazynach jak i na ekranach tv. Była modelka, finalistka wielu konkursów miss.

Relacja z castingu Fresh Faces World w Gdańsku

Po pierwszej castingowej prezentacji wybrano grupę kandydatów, która zaprezentowała się w kostiumach kąpielowych a następnie w kolekcjach ubrań projektanta Michała Starosta, a także w zaprojektowanych przez niego butach dla Step by Step. W kolejnym pokazie mogliśmy podziwiać kandydatów w kolekcji projektanta Patryka Wojciechowskiego.

Spośród uczestników castingu wybrano 15 osób, które wezmą udział w półfinale konkursu w Warszawie już w listopadzie. Zwycięzcom castingu wręczono upominki ufundowane przez partnerów wydarzenia m.in. patrona medialnego konkursu portal Wirtualna Polska.

Relacja z castingu Fresh Faces World w Gdańsku

Partnerami castingu Fresh Faces World Gdańsk byli: Galeria Metropolia, Michał Starost, Drukarnia Digital1, Emoli – Patryk Wojciechowski, Mąka i Kawa, Maarwin, Noble Beauty, Cancun, Hito Sushi, Smooth Lashes Studio, Arkesia, Step by Step.
Organizator regionalny castingu: Mental Fly Production – Anna Czarnowska

źródło: materiały prasowe Fresh Faces World