Jak wygląda powiększanie ust kwasem hialuronowym i czy jest bolesne?

1079
closeup beautiful woman face, syringe injection to lips beauty concept

Powiększanie ust wykonywano już na początku XX wieku, jednak wówczas wypełniaczem była parafina. Dzisiaj jest nim kwas hialuronowy i nie da się ukryć – świetnie sobie w tej roli radzi. Jest to nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne. Jak wygląda powiększanie ust oraz czy jest bolesne?

Spis treści:

  • Jak wygląda powiększanie ust kwasem hialuronowym?
  • Powiększanie ust – co ile trzeba powtarzać?
  • Czy powiększanie ust boli?

Jak wygląda powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych zabiegów estetycznych wśród kobiet. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie człowieka, m.in. w tkance łącznej. Problemem jedynie jest fakt, iż z wiekiem ilość kwasy w organizmie się zmniejsza, a co za tym idzie – skóra nie jest nawilżona, sprężysta czy jędrna. Powiększanie ust kwasem hialuronowym zyskało tak wiele zwolenniczek ze względu na swą skuteczność i bezpieczeństwo. Efekt widoczny jest od razu po zabiegu, jednak nie jest trwały i należy ten zabieg powtarzać. 

Na czym polega powiększanie ust? To bardzo proste. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest za pomocą cienkiej igły do wargi, a następnie  warga jest masowana w taki sposób, by nadać jej pożądany kształt. Cały zabieg nie trwa zbyt długo i nie jest wcale drogi – cena powiększania ust w większości klinik oscyluje w granicach 1000-1500 złotych.

Powiększanie ust – co ile trzeba powtarzać?

Powiększanie ust – co ile trzeba powtarzać? To zależy przede wszystkim od:

  • stanu zdrowia pacjentki,
  • stylu życia,
  • stosowanych używek, 
  • stosowanych leków.

Zabieg powiększania ust nie jest trwały, po dłuższym czasie od zabiegu usta wrócą do swoich naturalnych rozmiarów. W celu utrwalenia efektu, zaleca się powtórzenie zabiegu po około 6-12 miesiącach. Na to, jak trwały będzie efekt zabiegu zależy m.in. odpowiednie postępowanie bezpośrednio po zabiegu. Przez 24 godziny po zabiegu nie należy uprawiać żadnego sportu, pić alkoholu, latać samolotem czy palić papierosów. Wizyta kontrolna powinna odbyć się w klinice po około 14 dniach od zabiegu. Pozwoli ona ocenić efekt końcowy, a także stwierdzić, czy proces gojenia przebiega prawidłowo. Nie zapominajmy, że w niektórych przypadkach powiększenie ust nie jest możliwe! Mowa tu o osobach mających różnego rodzaju infekcje czy cierpiących na zakażenie dróg moczowych, cukrzycę czy nowotwór. Nie przeprowadza się tego zabiegu u kobiet w ciąży bądź karmiących piersią. Jeśli lekarz nie będzie posiadał takich informacji bądź zignorowane zostaną badania, efektem może być nietrwałe powiększenie ust, ból, a także puchnięcie ust. 

Czy powiększanie ust boli?

Czy powiększanie ust boli? To często zadawane pytanie przez zainteresowane osoby, jednak nie da się jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Każdy jest inny, ma inny próg bólu. Niektóre preparaty które stosowane są w celu powiększenia ust zawierają lidokainę, które odpowiada za zmniejszenie uczucia bólu. Ponadto wrażliwe osoby zawsze mogą zdecydować się na miejscowe znieczulenie w postaci np. maści znieczulającej, która jest bardzo często stosowana przez specjalistów. 

Warto również wspomnieć o zbyt częstym powiększaniu ust. Skutkiem takich działań mogą być usta obwisłe czy nadmiar błon śluzowych. Po pewny czasie powiększanie ust może okazać się koniecznością – w innym wypadku skóra będzie nadmiernie wiotka. Pamiętajmy więc, by powtarzać zabiegu w celu utrwalenia efektu, jednak nie róbmy tego za często. Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnej kliniki, np. Kliniki Miracki w Warszawie, będziemy mieli pewność, że nie dojdzie do żadnych powikłań czy efektów ubocznych. 

źródło: artykuł partnerski