Jak wybrać krem na dzień i na noc?

828

Już pod 25 roku życia rozpoczyna się proces starzenia się skóry. Stopniowo zmniejsza się produkcja kolagenu, w efekcie czego pojawiają się zmarszczki, a twarz traci jędrność.
Nie oznacza to jednak, że nie można opóźnić naturalnych procesów. Pomocą mogą być odpowiednio dobrane do potrzeb skóry kremy. Dowiedz się jak dopasować preparat do typu cery oraz jak wybrać krem na dzień, oraz na noc.

1. Krem o uniwersalnym działaniu
2. Jak wybrać krem na dzień?
3. Krem na noc – jakie powinien mieć właściwości
4. Cera normalna, sucha, tłusta i mieszana – jaki krem dobrać?
5. Krem z filtrem nie tylko na lato

Krem o uniwersalnym działaniu

Na rynku dostępne są kremy o działaniu regenerującym, przeciwzmarszczkowym, oczyszczającym, a także iliftingującym. Dodatkowo skórę odżywiać można również za pomocą olejków i serów. W efekcie wiele kobiet zastanawia się jaki krem wybrać i czy istnieje preparat o uniwersalnym działaniu.
W istocie możliwe jest znalezienie kosmetyku o szerokim spektrum zastosowań oraz różnorodnych właściwościach. Kupując krem dla siebie, nie można zapomnieć jednak, że każda skóra ma indywidualne potrzeby. I to właśnie do właściwości własnej cery dobrać należy zarówno działanie, jak i konsystencje kremu na dzień i na noc.

Jak wybrać krem na dzień?

Krem na co dzień powinien spełniać wiele funkcji. W trakcie dnia skóra narażona jest szczególnie na zanieczyszczenia, w tym smog oraz bakterie. Mikrocząsteczki wnikają w skórę, powodując szybsze starzenie się twarzy, a także powodując zwiększoną wrażliwość i przesuszenie. Wszystko to negatywnie odbić może się na wyglądzie i zdrowiu cery. Z tego powodu warto zdecydować na krem zawierający antyoksydanty, które walczą z wolnymi rodnikami, powodującymi starzenie się skóry. Barierę ochronną skóry wzmocni również witamina C, która jednocześnie rozświetla twarz i sprzyja usuwaniu blizn i przebarwień.
Warto, aby krem na dzień posiadał również filtry chroniące przed promieniowaniem UV i UVB.
Wybierając odpowiedni kosmetyk, należy wziąć pod uwagę również potrzeby własnej skóry oraz wiek. Około 25 roku życia wystarczające mogą być kremy nawilżające. Już około 30 roku życia warto wprowadzić natomiast do swojej pielęgnacji preparaty anystarzeniowe, które opóźnią powstanie zmarszczek i pomogą zachować jędrność skóry na dłużej.

Krem na noc – jakie powinien mieć właściwości

Noc to szczególnie ważna dla skóry pora. To właśnie wtedy narząd ulega największej regeneracji. Dodatkowo w tym czasie rozluźniają się wiązania komórkowe, dzięki czemu skóra przyjmuje więcej składników odżywczych. Z tego powodu niezwykle ważny jest dobór odpowiednich preparatów kosmetycznych, które wesprą naturalne procesy i sprawią, że nocny odpoczynek będzie dla skóry jeszcze bardziej efektywny.

Podobnie jak krem na dzień, także specyfik na noc powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb twarzy. Jednak niezależnie od typu cery, krem do stosowania na noc powinien zawierać antyoksydanty, takie jak witamina A, C czy E, które wspierają procesy regeneracyjne skóry i wzmacniają naskórek.
Warto również, aby kosmetyk na noc zawierał minerały, takie jak wapń, cynk czy selen. Efektem dobrze dobranego kremu na noc jest wypoczęta, silnie zregenerowana skóra.

Cera normalna, sucha, tłusta i mieszana – jaki krem dobrać?

Rozróżnić można cztery typy skóry: cerę normalną, tłustą, mieszaną oraz suchą. Dodatkowo często występuje również skóra naczyniowa, wrażliwa, na której widoczne są rozszerzone naczynia krwionośne. Najbardziej pożądaną jest skóra normalna, o prawidłowej regulacji sebum i bez defektów wizualnych. Do pielęgnacji tego typu cery wystarczające są preparaty o lekkim działaniu i prostym składzie. W przypadku skóry tłustej i mieszanej warto zdecydować się na kosmetyki o delikatnej konsystencji żelu, która nie będzie zapychać porów. Dla skóry suchej dedykowane są natomiast kosmetyki o bogatym składzie, które chronią cerę przed nadmiernym wysuszeniem.
Wizaż sklep oferuje preparaty, które sprawdzą się przy pielęgnacji różnego typu skóry.

Krem z filtrem nie tylko na lato

Niezależnie od rodzaju skóry, dobrym nawykiem jest używanie kremu z filtrami przeciwsłonecznymi. Promienie UV i UVB uszkadzają naskórek i są jednym z czynników decydującym o szybszym starzeniu się skóry. Regularne stosowanie preparatów z wysoką ochroną pomoże opóźnić ten proces.
Kremy z filtrem kojarzą się głównie z latem i słoneczną pogodą. Jednak to niejedyny czas, kiedy warto stosować ochronę przeciwstarzeniową. Promienie UV przenikają do skóry nawet w pozornie pochmurne dni. Słońce szczególnie szkodliwe jest również zimą, kiedy światło odbija się od śniegu. Z tych powodów kremy filtrem warto stosować przez cały rok, niezależnie od panującej aury.
Wybierając krem z filtrem, warto zdecydować się na preparaty o kompleksowym działaniu, chroniące zarówno przed promieniowanie UV, jak i UVB. Ponadto na rynku dostępne są kosmetyki o dodatkowych właściwościach, np. regenerujących, antystarzeniowych czy nawilżających. Warto rozeznać się w potrzebach swojej skóry, aby dopasować najlepszy preparat z filtrem.