Polski model w finale Elite Model Look 2017

5673

Jutro w Mediolanie wielki dzień! Wieczorem odbędzie się światowy finał międzynarodowego konkursu Elite Model Look! Konkurs co roku przyciąga tysiące kandydatek i kandydatów z całego świata a udział w nim często bywa trampoliną do światowej czołówki modelingu. 

W tegorocznym światowym finale Elite Model Look udział weźmie 34 modelki i 29 modeli z ponad 30 krajów! Kilka dni temu pisaliśmy o pięknej Weronice, która reprezentuje polską płeć piękniejszą na finale EML. Dzisiaj chcemy Wam z kolei przedstawić Alexa, który reprezentuje Polskę w finale Elite Model Look w sekcji męskiej! Polskę reprezentuje dwójka młodych ludzi: Weronika i Alex.

Alex Szmytka Polski model w finale Elite Model Look 2017
Alex Szmytka Polski model w finale Elite Model Look 2017

Alex Szmytka Polski model w finale Elite Model Look 2017

Alex został zeskautowany w galerii handlowej przez właściciela agencji DK Models Krzysztofa Kowalskiego. Od razu został też zauważony przez skautkę Elite podczas polskiego castingu. Na swój pierwszy kontrakt poleciał do Seulu gdzie pracował dla najbardziej prestiżowych marek. 

Na co dzień Alex Szmytka mieszka w Gdańsku. Ma 16 lat, gra w koszykówkę, jeździ na deskorolce, jest fanem Asapa Rocky i amerykańskiego rapu.

Konkurs EML organizowany jest od 1983 roku. Uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dla modelek i modeli na świecie. W nim swoje kariery rozpoczynały takie sławy jak jak Cindy CrawfordGisele BundchenLara Stone czy Alessandra Ambrosio!

Więcej zdjęć Alexa ze zgrupowania przygotowującego do finału Elite Model Look!

Źródło i zdjęcia: materiały prasowe DK Models