Pielęgnacja cery modelki – Avant Models

7695

Krótki poradnik o o tym jak modelka powinna dbać o cerę dzięki uprzejmości Małgosi Leitner z Avant Models

Pielęgnacja cery modelki

Nieskazitelna cera jest wizytówką każdej modelki i należy o nią zadbać. Ważne jest, aby skóra twarzy była odpowiednio nawilżona – można się o to zatroszczyć od wewnątrz – pijąc odpowiednią ilość wody, jak i od zewnątrz – dostosowując pielęgnację do potrzeb cery.

Kasia Struss | Avant Models
Kasia Struss | Avant Models

Większość modelek w naszej Agencji rozpoczyna karierę w bardzo młodym wieku – często jeszcze jako nastolatki. W okresie dojrzewania niemal wszystkie dziewczyny borykają się z problemem trądziku. Jest on wywołany nadmierną produkcją hormonów płciowych i powoduje występowanie krost, grudek, zaskórników i łojotoku. Cera z trądzikiem wymaga odpowiedniej dbałości. Sposoby pielęgnacji, które poleciliśmy naszym modelkom, przyniosły olśniewające efekty w postaci gładkiej i promiennej skóry twarzy.

Podstawą jest oczyszczanie i (tak tak) wysuszenie – nowo przyjętym modelkom chcącym zlikwidować trądzik zalecamy mycie twarzy szarym mydłem dwa razy dziennie. Warto też przemywać skórę tonikiem na bazie alkoholu oczywiście omijając okolice oczu. Dobre efekty na zmiany trądzikowe przynosi używanie maści cynkowej. Przepisuje ją nasz lekarz (kosztuje kilkanaście złotych), można też kupić ją w aptece. Pod oczy zastosować krem tłusty lub półtłusty, lecz reszty twarzy nie należy obciążać niepotrzebnymi warstwami kosmetyków.

Skóra twarzy – wbrew temu, co słyszymy z reklam znanych marek – nie jest sucha. Kremy nawilżające przyzwyczajają ją do kremu i (co gorsza!) zatykają pory powodując trądzik.

Przed każdym wyjściem na zewnątrz (nie tylko latem!) powinno się zabezpieczyć skórę twarzy kremem z filtrem UV, co zapobiega powstawaniu przebarwień i zmarszczek. Dodatkowo naszym modelkom przypominamy o noszeniu, szczególnie w słoneczne dni, czapki z daszkiem/kapelusza i koniecznie okularów przeciwsłonecznych – chroni to przed promieniami UVA odpowiedzialnymi m.in. za przedwczesne starzenie skóry, suchość i utratę jędrności a także przed robieniem się zmarszczek. Z tych samych powodów przestrzegamy dziewczyny przed “smażeniem się” na plaży czy opalaniem w solarium.

Pozbądź się też szkodliwych nawyków: dotykania twarzy brudnymi rękami i wyciskania krost.

Nie przejmuj się początkowym łuszczeniem się skóry jeśli leczysz trądzik. Stosuj wymienione zasady i ciesz się poprawiającą się lepszą cerą z dnia na dzień!

Więcej porad na www.badzmodelka.pl