Nowa marka ROOT skórzana odzież w najlepszym modowym wydaniu

8063

ROOT Polska jest to marka specjalizująca się w odzieży skórzanej oraz wykonanej z wysokiej jakości produktów naturalnych jak wełna bawełna jedwab. Redakcja Promodels.pl z przyjemnością zaprasza Was do poznania nowej marki odzieżowej #rootpolska

Projektant

Michał Kwiatkowski, kreator marki Michał Sebastian, teraz projektuje dla ROOT. Po latach doświadczeń w projektowaniu w Polsce i zagranicą przygotowuje dla Was projekty ubrań klasycznych, wykonanych z dbałością o szczegóły z odrobiną tego, czego nie dałbym im nikt inny.

Inspiracje

Tym co napędzało Michała przy tworzeniu kolekcji stał się nastrój mroku zaludnianego przez ludzi cienie – smugi zlewające się z otoczeniem i z niego wydobywane. Osiągnął minimalistyczny efekt, który daje wydźwięk elegancji i jednocześnie jest silny w swoim wyrazie. Projektanta fascynuje mroczna istota skóry, która przez swoje faktury, zmienność staje się już nie tylko tworzywem, ale i dziełem samym w sobie, narzucając efekt ostateczny.

Ze strony użytkowej kolekcja ma za zadanie podporządkowywać się wygodzie. Mimo że podstawowym materiałem jest skóra, to Michał traktuje ją jak tkaninę, uplastycznia i szyje w sposób, w jaki zwykło szyć się ubrania materiałowe, nie skórzane. Można to rozpoznać w rodzaju szwów, wykorzystanych dodatków, konstrukcji, czy w sposobie, jaki ubranie używa się na co dzień.

Zapraszamy na facebooka Projektu ROOT

Sesja wizerunkowa ROOT Polska

kredyty do sesji wizerunkowej:
zdjęcia: Adam Pluciński
model: Piotr Wieczorek /AMQ, Konrad /Panda Models
włosy: Gor Durian
mua: Zosia Krasuska
stylizacja: Sara Milczarek


Przygotowując kolekcję na jesień 2015 za cel wziąłem ubranie mężczyzny, a nie jego przebranie. Chciałem wprowadzić zaniedbywanego przez polski przemysł skórzany mężczyznę w świeże aktualne fasony, które są moją wizją kombinacji komfortu fizycznego, psychicznego oraz poczucia estetyki. W wielu modelach zminimalizowałem dodatki. Tym razem na mój warsztat dostały się sportowe rzeczy – jak i skrajnie klasyczne, które dzięki skórze dostały nowego życia – Michał Sebastian

Lookbook ROOT kolekcja jesień-zima 2015/2016 | ROOT skórzana odzież