Modelka Charli Howard sprzeciwiła się swojej agencji i wystosowała list otwarty

6473

Czerwone dywany, błysk fleszy, kariera i ogromne pieniądze? Czy naprawdę warto? Brytyjska modelka Charli Howard otwarcie sprzeciwiła się panującym zasadom a o jej sprzeciwie zrobiło się bardzo głośno!

Modelki, aby osiągnąć sukces na miarę Anji Rubik muszą mieścić się w określonych kanonach rozmiaru. Bardzo często prowadzi to do wielu chorób zarówno fizycznych jak i psychicznych. Dziewczyny muszą być bardzo odporne na stres i presję jaką wywiera na nich okrutny (wbrew pozorom) świat mody. Charli Howard, modelka z Wielkiej Brytanii pomimo rozmiaru XXS przy wzroście 173 i tak słyszała od przedstawicieli swojej agencji modelek, iż powinna jeszcze schudnąć. Dziewczyna ta postanowiła jednak nie poddawać się presji i zakończyła współpracę z agencją wystosowując otwarty list, który opublikowała wszem i wobec na facebooku. Napisała w nim, co tak naprawdę sądzi o obowiązujących kanonach piękna w modzie. Poniżej znajdziecie jeden z ciekawszych cytatów.

Nie będę już czuć wstydu i upokorzenia, że nie potrafię sprostać waszym chorym standardom, podczas gdy wy siedzicie za swoimi biurkami i cały dzień opychacie się ciastkami. Kto dał wam prawo, aby oceniać nasz wygląd? Im większą presję na nas wywieracie, abyśmy były chudsze, tym mocniejszy nacisk nakładacie na projektantów, którzy zmuszeni są tworzyć ubrania w mikroskopijnych rozmiarach. Nic więc dziwnego, że młode dziewczyny tak często borykają się z zaburzeniami żywienia.

Cała wypowiedz w oryginale do przeczytania na Facebooku Charli [czytaj]

Chcąc faktycznie coś osiągnąć w tej branży należy poddać się wymogom, nieustannie dbać o formę i swój wygląd. Pomimo ogromnych starań często to wszystko i tak nie wystarcza a modelka nie ma gwarancji jakiegokolwiek sukcesu. Agencja próbowała wmówić Charli, iż utrata kilku centymetrów w biodrach spowoduje to, iż w końcu będzie piękna. Dziewczyna powiedziała dość i stwierdziła iż nikt nie ma prawa jej oceniać. Jak sądzicie, czy taki sprzeciw mogłyby spowodować zaprzestanie promowania często przesadnie szczupłych modelek na okładkach magazynów i światowych wybiegach?

#TBT with the babe @scarlett_burton ??? #comingsoon

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Charli Howard (@charlihoward)

Opracowanie tekstu: Klaudia Winiarska dla Promodels.pl

Zdjęcie czołówkowe: Photographer Ronan Gallagher   | Model Charli Howard | Stylist: Charlotte Holt  | Hair & Makeup: Fiona Barry