Mariusz Przybylski Transplantacja i White Wolf – premiera dwóch kolekcji!

6467

W ostatni czwartek 29.10.2015r w Warszawie w intrygująco zaaranżowanej, ogromnej przestrzeni warszawskiego Centrum EXPO XXI Mariusz Przybylski pokazał aż dwie nowe kolekcje: TRANSPLANTACJA i WHITE WOLF.


TRANSPLANTACJA

Projektant po raz pierwszy zrealizował  wspólnie z firmą VIVE Textile Recycling projekt łączący dwie dotychczas odległe dziedziny – wysoką modę i recykling używanej odzieży. Efektem tego połączenia była pokazana w pierwszej części czwartkowego wieczoru specjalna damska kolekcja zatytułowana TRANSPLANTACJA. Po pokazie Mariusz Przybylski opowiadał o pracy nad tym projektem:

TRANSPLANTACJA jest dla mnie przede wszystkim próbą przełamywania stereotypów, przyzwyczajeń i schematów myślenia o recyklingu. To od nas zależy jak będziemy podchodzić do używanych przedmiotów – w tym wypadku ubrań. Ja chciałem pokazać, że np. pewne piękne czy intrygujące materiały nie starzeją się i projektant może dać im nowe, zupełnie inne życie. W tym materiałach, w tych rzeczach tkwi ogromny potencjał twórczy.

Prezentacji 15 kreacji towarzyszyła wystawa obrazująca proces projektowania i tworzenia tej niezwykle eleganckiej, a jednocześnie dekoracyjnej i efektownej kolekcji.


WHITE WOLF

W drugiej części pokazu zobaczyliśmy nową kolekcję projektanta z linii premium, na sezon jesień – zima  2016.

Od jakiegoś czasu wykrystalizowała się już moja estetyka, mój widoczny styl, który przede wszystkim polega na łączeniu skrajności. Dwa na pozór nie pasujące światy splatam ze sobą w jedną całość. Biel to dla mnie czystość, niewinność, nostalgia, natomiast w wilkach najbardziej cenię niezależność, siłę i drapieżność .Te skrajnie różne hasła były punktem wyjścia do tworzenia kolekcji, w której przez modę buduję opowieść o symbolicznych i estetycznych przeciwieństwach, które są dla mnie bardzo inspirujące i które są częścią mnie. To w pewnym stopniu opowieść o mnie – powiedział Mariusz Przybylski o swojej nowej kolekcji WHITE WOLF.


Zaskakujące detale

Od kilku sezonów Mariusz Przybylski wykorzystuje w swoich kreacjach własne projekty  tkanin. I tym razem na wybiegu pojawiły się autorskie printy z ulubionymi przez projektanta roślinno-kwiatowymi motywami oraz niezwykle misternie wykonany fakturowy materiał z cienkich wielokolorowych tasiemek. W damskich i męskich sylwetkach powróciły też, w jeszcze bardziej wyrazistych wersjach –  specjalnie zaprojektowane i ręcznie wykonane hafty, składające się z cyrkonii, kamieni Swarovskiego i etnicznych ozdób.

Zawsze staram się, aby na pokazach pojawił się jakiś pierwiastek nieprzewidywalności i element zaskoczenia. – mówił po prezentacji obu kolekcji Mariusz Przybylski – Tym razem chcieliśmy, aby takie elementy były obecne nie tylko w nowych kolekcjach, ale również w oprawie i scenografii samego widowiska. Widzowie najpierw mogli oglądać zmultiplikowane w wielkich lustrach sylwetki modelek i modeli, aby następnie w kolejnych chwilach zobaczyć, co kryje się po drugiej stronie.

Nieodłącznym elementem wszystkich stylizacji były fryzury stworzone dzięki współpracy z marką Sebastian Professional oraz oryginalne makijaże przygotowane przez markę ARTDECO. Wszystkie sylwetki prezentowane na wybiegu dopełniły buty PRIMAMODA. Lakierowane granatowe szpilki oraz czarne botki stanowiły stylowe uzupełnienie damskich sylwetek, natomiast czarne sztyblety podkreślały charakter męskiej linii. Dodatkowym akcentem prezentowanej kolekcji była też biżuteria marki AD Butter.

Wśród gości pokazu nie zabrakło znanych nazwisk, obecni byli m.in.: Natalia Kukulska, Agnieszka Szulim, Michał i Aleksandra Żebrowscy, Anna Dereszowska, Kasia Kowalska, Roma Gąsiorowska, Kasia Stankiewicz, Agnieszka Włodarczyk, Joanna Horodyńska, Agnieszka Jastrzębska, Paulina Drażba, Ada Fijał, Sylwia Gliwa, Elżbieta Romanowska, Katarzyna Krupa, Anna Puślecka, Marcin Tyszka, Filip Bobek, Krystian Kukułka, Tomasz Ciachorowski, Tomasz Jacyków, Adam Adamonis, Rafał Mohr, Mateusz Hładki, Adam Fidusiewicz, Urszula Chincz, Michał Witkowski, Maciej Dolega. Nie zabrakło też osób ze świata mody, wśród nich byli: duet Bohoboco, Łukasz Jemioł, Jakub Jacob Bartnik oraz znani blogerzy modowi, m.in. Macademian Girl.


Mariusz Przybylski Transplantacja i White Wolf fot. Filip Okopny

źródło: Materiały prasowe projektanta