Kampania TAKK nagrodzona w konkursie PDN Photo Annual

2229
Miło nam donieść, że kampania polskiej marki biżuteryjnej TAKK, autorstwa Jacka Kołodziejskiego, została nagrodzona w prestiżowym konkursie branżowym  – PDN Photo Annual 2016.

Nagrodzone fotografie prezentują, inspirowaną kosmosem, kolekcję APHELIUM Agnieszki Kuczyńskiej, właścicielki i projektantki marki TAKK. APHELIUM w języku astronomii oznacza najbardziej oddalony od słońca punkt orbity okołosłonecznej. Motywem przewodnim wszystkich projektów Kuczyńskiej jest nauka. W ubiegłych sezonach główną inspirację stanowiła ziemia oraz jej właściwości fizyczne. W tym, projektantka spojrzała w gwiazdy, skupiając się na zjawiskach astronomicznych. Zainteresowania Agnieszki Kuczyńskiej miały również wpływ na wybór materiałów, z których została zrobiona kolekcja. Ze srebra wykonano ręcznie naszyjniki oraz kolczyki, a jak dowodzą astrofizycy, to właśnie srebro było jednym z materiałów powstających w trakcie eksplozji Supernovy.

trochia-earrings-small

Oryginalny charakter kolekcji APHELIUM – ruchome, przestrzenne i niezwykle lekkie elementy – świetnie oddają zdjęcia autorstwa polskiego fotografa Jacka Kołodziejskiego. Podstawą pracy koncepcyjnej nad lookbookiem fotograf uczynił astronomiczne inspiracje projektantki – punkt najbardziej oddalony od słońca, kosmos, galaktyka, ciemność. Stąd zrodził się pomysł na niepowtarzalną wręcz teatralną charakteryzację modelki pomalowaną czarną, połyskującą farbą.

„Zawsze staram się nadać moim fotografiom wyrazisty styl i charakter – mówi Jacek Kołodziejski – Proces twórczy wymaga ode mnie ogromnego skupienia podczas którego jestem niezwykle wymagający. Ważny jest dla mnie każdy element składający się na ujęcie – scenografia, praca z modelem i jego emocjami. Jak również post produkcja – w przypadku moich zdjęć jest kluczowa dla całego procesu.”

Nagroda amerykańskiego miesięcznika fotograficznego PDN (Photo District News), którą w czerwcu 2016 Kołodziejski odbierze w Nowym Jorku, przyznawana jest co roku w 10 kategoriach. Zdjęcia do kampanii TAKK nagrodzone zostały w kategorii „Advertising/corporate work”, a nazwisko Jacka pojawiło się obok takich sław współczesnej fotografii jak Nadav Kander czy JR Artist.

[sc name=”CONV-Bielizna2016″ ]

Kampania TAKK nagrodzona w konkursie PDN Photo Annual

Photo Jacek Kołodziejski

Zdjęcia – Jacek Kolodziejski | Shootme
Makijaż: Ala Gabillaud
Styliacja: Marta Harner Studio & Małgosia Poznańska
Modelka: Samia Magda Mja
Kolekcja Aphelium, projekt: Agnieszka Kuczyńska
Materiał: srebro próba 925.

źródło: materiały prasowe TAKK