Jak wyczyścić torebkę skórzaną?

13979

Jak często czyścić damską torebkę?

Najprościej stwierdzić, że czyszczenie skórzanej torebki powinno odbywać się w miarę potrzeb i jak najszybciej od zauważenia zabrudzeń. W ten sposób torebka skórzana będzie służyć przez wiele lat, a samo oczyszczenie nie będzie zajmować dużo czasu. Warto jednak trzymać się kilku zasad.

Przede wszystkim: nie czyść wypełnionej torebki!

Przed przystąpieniem do czyszczenia torebki, należy ją opróżnić. Warto zajrzeć do każdej kieszonki, by usunąć wszystkie drobne przedmioty, które mogłyby odkształcić torebkę. Następnie trzeba przetrzeć wnętrze torebki ściereczką zanurzoną w delikatnym płynie do prania lub – o ile jest taka możliwość – wyjąć podszewkę na wierzch i delikatnie ją zaprać. W ten sposób można pozbyć się wszystkich wewnętrznych zabrudzeń oraz odświeżyć wnętrze torebki. Po zwilżeniu wnętrza torebki, należy odstawić ją w przewiewne miejsce, aby dobrze wyschła.

Jak wyczyścić wierzch torebki?

Przy czyszczeniu skórzanej torebki należy używać delikatnych środków i nie pocierać skóry zbyt mocno, żeby jej nie uszkodzić. Warto zaopatrzyć się w specjalistyczny środek do czyszczenia skóry, który z pewnością będzie skuteczny i niezbyt drażniący powierzchnię torebki. Do czyszczenia skór można także używać nawilżających chusteczek dla niemowląt, które mają bardzo delikatny skład i poradzą sobie z większością tradycyjnych zabrudzeń. Jeśli torebka skórzana ma plamy z długopisu, można użyć wacika kosmetycznego nasączonego spirytusem salicylowym, który rozpuści plamy, bez naruszenia powierzchni torebki. Większość śladów po kosmetykach usunie odrobina nietłustego płynu lub mleczka do demakijażu, nalana na plamę i zostawiona na niej na chwilę, a następnie usunięta ściereczką z miękką strukturą.

Czy skórzaną torebkę można zabezpieczyć przed plamami?

Torebki wykonane są z różnych rodzajów skór – przed przystąpieniem do czyszczenia skórzanej torebki warto upewnić się, że preparat jest przeznaczony do danego rodzaju powierzchni. Kiedy torebka skórzana zostanie pozbawiona zabrudzeń, zostanie wysuszona i ułożona do swojego modelowego kształtu, warto zająć się jej pielęgnacją. Dostępne są preparaty do skór, które pozwalają zachować powierzchnię torebek dłużej czystymi i odpornymi na zabrudzenia. Takie pasty i balsamy zabezpieczają torebkę przed wpływem szkodliwych czynników, jak na przykład deszcz czy mróz. Zaimpregnowana w ten sposób damska torebka za skóry chroniona jest również przed popękaniem.

źródło: artykuł partnerski