By My Design czyli personalizowana moda dla kobiet

6373

Ty projektujesz, my szyjemy. Z takim hasłem weszła na rynek nowa polska marka modowa – BY MY DESIGN. Jej wyjątkowość polega właśnie na możliwości „projektowania”. Po wejściu na stronę i wybraniu podstawowego kroju mamy możliwość dostosowania go (np. rodzaju dekoltu, długość sukienki czy rękawów) oraz doboru materiałów poszczególnych części. Gdy projekt jest gotowy, składamy zamówienie i w ciągu 14 dni otrzymujemy swoją rzecz. Dzięki temu jeden model może mieć tysiące wersji, co czyni prawie każdy egzemplarz unikalnym. Możliwość kreowania własnego ubioru daje nam poczucie swobody, twórczej zabawy oraz wolności.

„Projektowanie z By My Design to trochę zabawa. Taki powrót do czasów dzieciństwa, kiedy wymarzoną sukienkę można było sobie po prostu narysować” – mówi projektantka i pomysłodawczyni platformy – Karolina Gleguła. „W dorosłym życiu nie każdy ma umiejętności, czas i odwagę, by stworzyć coś od podstaw. Dlatego my dajemy narzędzia, dzięki którym każdy może spełnić swoje marzenie o kreacji idealnej” – dodaje projektantka.

Wpływ na powstanie miały też oczywiście inne tego typu rozwiązania, jak australijskie Shoes of Prey czy personalizowane buty od NIKE. Motywacji dodały również obserwacje ludzkich potrzeb – bardzo często możemy spotkać się komentarzem w stylu „podoba mi się ta sukienka, ale chciała bym trochę dłuższą”, albo „ładna, ale nie ten kolor”.

Spersonalizowana moda dla kobiet

Personalizacja, czyli możliwość dostosowania produktu przed jego kupnem, to stale rosnący trend, widoczny nie tylko w branży modowej. By my design to jedno z pierwszych przedsięwzięć tego typu w Polsce z kompletnym asortymentem dla kobiet. Na przykład w sukience z koła mamy możliwość wyboru materiałów poszczególnych części, długości rękawa, rodzaju dekoltu, rodzaju dołu, jego długości oraz paska. Twórcy chcą zachować odpowiedni balans pomiędzy ilością dostępnych opcji w każdym modelu, ponieważ zbyt duża ich ilość może być przytłaczająca. W tej chwili dostępnych jest 70000 możliwości, a w najbliższym czasie liczba ta wzrośnie kilkukrotnie.

Przykładowy wygląd interfejsu sklepu By My Design z możliwościami personalizacji zamawianego ubioru
Przykładowy wygląd interfejsu sklepu By My Design z możliwościami personalizacji zamawianego ubioru

Inny sposób produkcji

Jednak marka BY MY DESIGN to nie tylko możliwość projektowania własnych ubrań. To również doskonały wybór dla wszystkich, którym nieobojętne są niepowtarzalność i wysoka jakość. Każda rzecz szyta jest bowiem na indywidualnie zamówienie w polskiej pracowni krawieckiej. Dzięki takiemu modelowi działania oprócz utrzymania doskonałej jakości swoich produktów, dba o środowisko, nie produkując nadwyżek. Dla tych, którzy cenią sobie wysoką jakość, a nie maja czasu lub potrzeby by samemu projektować ubrania, dostępny jest sklep internetowy, gdzie można znaleźć gotowe modele.

O projektancie

Nad marką czuwa projektant, który zajmuje się tworzeniem kolekcji oraz zarządza procesem wytwórczym, bo chociaż BMD to platforma do personalizowania, osoba projektanta ma tu bardzo duże znaczenie. Karolina jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Kończąc dwie specjalizacje – projektowanie: odzieży, obuwia oraz dodatków stała się wszechstronną artystką w kreacji ubioru. Swoje projekty miała okazje pokazywać na wielu wystawach i pokazach. Zdobyła I miejsce w konkursie „Gryf Fashion Show 2007”, “Złota Nitka 2010”. Otrzymała także wyróżnienie w finale konkursu na Projektanta Roku 2009. W roku 2011 Karolina, jako laureatka konkursu marki Lexus (Lexus Fashion Award), stworzyła finałową kolekcję ubrań na galę Lexus Fashion Night – z udziałem gwiazdy świata mody i filmu: Milli Jovovich.


źródło: BMD Press Room