Zima już nie straszna, ale tylko w dobrej kurtce

669

Jestem gotowy, zakładam kurtkę

Pogoda, pomimo zapowiedzi, cały czas się zmienia. Trudno jest nam zatem oszacować, w co tak naprawdę się ubrać, wychodząc z domu. Wydawać się może, że stara sprawdzona metoda ubierania się na cebulkę zawsze się sprawdzi, ale co z kurtką? Czy ta, którą mamy, zastąpi nam parasol oraz grubszy sweter? Jakie jest najlepsze rozwiązanie dla sympatyków spacerów, outdoorowców i wszystkich tych, którzy chcą być gotowi na każdą pogodę?

Zapowiadali śnieg, a pada deszcz. Zimowa kurtka musi być więc wodoodporna. Jackwoflskin to marka, która bierze pod uwagę potrzeby wszystkich swoich klientów, wychodząc im naprzeciw z bogatą ofertą. Materiały, z jakich wykonane zostały kurtki tej marki, są odporne na wilgoć, a ponadto, co ciekawe, system zamków skonstruowany jest tak, aby nie sprawiały trudności w użytkowaniu.

Deszczu się nie boję

Dobrze dobrana kurtka nie tylko chroni przed opadami atmosferycznymi, ale też odprowadza parę wodną na zewnątrz, czyli oddycha. Dla nas, jako użytkowników oznacza to, że mniej się pocimy. Warto również sprawdzić, czy jest nieprzemakalna. Wiele osób nie do końca rozumie informacje zawarte na metce. Określają one stopień nieprzemakalności kurtki. Wystarczy jednak wiedzieć, że im wyższe parametry, tym dłużej możemy przebywać na zewnątrz podczas intensywnego deszczu. W kurtkach firmy Wolfskin parametry wahają się od 10 000 do 20 000 mm słupa wody. W przypadku pary wodnej jest to od 6 000 do 20 000 g/m2/24 h – tak wysoka przepuszczalność pary wodnej świadczy o tym, że kurtkę możemy używać przy całym wachlarzu aktywności. To istotne informacje, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie.

Kurtka jako gadżet

Kobieta nie wyjdzie z domu bez torebki, natomiast mężczyzna często umieszcza portfel i telefon w kieszeniach spodni – tym samym są one pełne. Co zrobić w przypadku, kiedy trzeba wziąć ze sobą coś jeszcze? Kurtki męskie dostępne na ehoryzont zostały zaopatrzone w wiele funkcjonalnych gadżetów. Oprócz kieszeni na portfel, telefon oraz słuchawki mają też regulowany kaptur, aby móc dopasować go do kształtu głowy użytkownika. W przypadku, kiedy nie jest potrzebny, można go odpiąć. Dodatkowo materiał kurtek jest tak skonstruowany, że są one lekkie, a po złożeniu zmieszczą się do plecaka.

Wbrew pozorom kurtka ma dla nas spore znaczenie. Sprzedawcy obserwują zmieniający się klimat, słuchają naszych potrzeb i tworzą coraz to bardziej innowacyjne rozwiązania. Kupując kurtkę, warto zastanowić się, w jakich warunkach chcemy ją użytkować i wybrać optymalny model.