Wystawa fotografii Paolo Roversi w Paryżu 16.03-14.07.2024

108

Paolo Roversi to niewątpliwie jeden z tych artystów, którzy swoją twórczością na zawsze zmienili oblicza fotografii mody. Jego pełne magii, piękna i emocji fotografie sprawiają, że jest uważany za jednego z największych fotografów mody naszych czasów. Znany ze swojej zdolności do tworzenia zdjęć, które są jednocześnie klasyczne i nowoczesne. Prace Roversiego publikowane były w najbardziej prestiżowych magazynach mody, takich jak Vogue i Elle. Dzięki swojej unikalnej wizji, Paolo Roversi zrewolucjonizował niewątpliwie sposób, w jaki postrzegamy fotografię mody dzisiaj.

140 fotografii Paolo Roversi na wystawie w Palais Galliera w Paryżu

Wystawa Paolo Roversiego w Palais Galliera prezentuje fotografie wykonane na przestrzeni 50-letniej kariery. Pokazuje, jak artysta stworzył unikalne fotograficzne dzieło w świecie mody. Jest to pierwsza monografia poświęcona Paolo Roversiemu w Paryżu. Wystawa gromadzi 140 prac, w tym wcześniej niepublikowane obrazy, wydruki Polaroid i archiwa (magazyny, katalogi itp.), które dają wgląd w zawodową i artystyczną karierę Paolo Roversiego. Scenografia zabiera odwiedzających w poetycką podróż z cienia w światło. Palais Galliera staje się pracownią artysty, wyimaginowaną przestrzenią: teatrem wszelkich możliwości.

Praktyczne Informacje o wystawie

 • Termin ekspozycji: 16.03-14.07.2024
  https://www.palaisgalliera.paris.fr/en/exhibitions/paolo-roversi
 • Godziny otwarcia i bilety: Wystawa w Palais Galliera jest otwarta od wtorku do niedzieli, a bilety można zakupić online. Warto zarezerwować bilety z wyprzedzeniem, aby uniknąć kolejek.
 • Lokalizacja i dojazd
  • Palais Galliera znajduje się w sercu Paryża, co sprawia, że jest łatwo dostępne zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem. Dokładne informacje o dojeździe można znaleźć na stronie internetowej muzeum: 
   https://www.palaisgalliera.paris.fr/en
  • Palais Galliera
   10 avenue Pierre 1er de Serbie,
   Paris 16e, 75116 Paris
   01 56 52 86 00
 • Dyrekcja artystyczna: Paolo Roversi
  Kurator: Sylvie Lécallier – główna kurator kolekcji fotograficznej

Nowy album fotograficzny Paolo Roversi towarzyszący wystawie w Palais Galliera

Doskonałym uzupełnieniem wystawy jest wydany do tej okazji piękny album fotografii będący jednocześnie katalogiem wystawy Paolo Roversi. Wydawnictwo zawiera 100 fotografii na 208 stronach w formacie 23,2 x 29 cm. Album dostępny jest do zakupu między innymi na Amazon:

Kup album Paolo Roversi na Amazon

źródło: materiały prasowe Pallais Galiera