Wypadające włosy – co zrobić kiedy wszystko inne zawiodło?

865
Serious frowning young man viewing his hair and finding receding hairline while looking into mirror and touching hair, he suffering from hair loss

Wypadające włosy to problem, z którym walczy niemal 60% populacji. Przerzedzenie włosów negatywnie wpływa na samopoczucie, zmniejsza komfort z codziennego życia i często ogranicza wolność w doborze codziennych stylizacji. Gęste, lśniące włosy to stereotypowy atrybut kobiety, a silna linia włosów i brak zakoli świadczy o statusie majątkowym i społecznym mężczyzny.

Wypadanie włosów to często samonapędzająca się spirala. Stres wywołany wypadającymi włosami powoduje obniżenie wydolności organizmu, co skutkuje kolejnym przerzedzaniem się włosów. Co można zrobić w przypadku problemu z wypadającymi włosami? Badania potwierdzają, że wśród metod na odzyskanie gęstych włosów króluje przeczep włosów. Co zrobić, gdy wszystkie inne sposoby zawiodły i jedyne co zostało to przeczep włosów?

Dlaczego wypadają mi włosy?

Przyczyn przerzedzających włosów jest wiele. Do najpopularniejszych wśród mężczyzn i kobiet zalicza się łysienie hormonalne, wywołane stresem lub niedożywieniem, czy przez ugruntowanie genetyczne. Przyczyną utraty włosów może być również gwałtowna zmiana diety i trybu życia. Zbyt szybka utrata masy ciała oznacza skrajne wycieńczenie organizmu i przywiązanie mniejszej uwagi do utrzymywania nieskazitelnej linii włosów. Częstym problemem mężyczn zaczynających swoją przygodę z siłownią jest nadmierne wycieńczanie organizmu. Skutkuje to w dosyć szybkie częściowe łysienie, które najczęściej naprawia się jeszcze szybszym przeszczepem włosów. Należy pamiętać, że źle dobrana dieta również jest bodźcem do nadmiernego wypadania włosów. Nadmierne łysienie spowodowane zmianą diety oznacza brak podstawowych składników odżywczych. Jesteśmy tym co jemy, więc jeśli nasz organizm sygnalizuje niezdrową dietę wypadaniem włosów należy jak najszybciej wzbogacić codzienną dietę w żelazo, witaminę B i białko.

Co zrobić jeśli nic nie pomaga?

Jeśli zrównoważona dieta i pokonanie hormonalnego stresu nie pomaga zostają operacyjne sposoby usunięcia skutków łysienia. Do najbardziej skutecznych operacyjnych sposobów na wypadające włosy zalicza się przeczep włosów. Operacja przyczepu włosów nie jest sama w sobie skomplikowaną operacją, a do tego na rynku pojawią się ultranowoczesne technologie zwiększające szanse powodzenia operacji. Przeczep włosów za pomocą Artas X to połączenie technologii, medycyny i robotyki. Klinika Artasclinic przy zastosowaniu najnowszej technologii wykonuje jedyny na świecie zabieg przeszczepu włosów za pomocą Artas X. Robot, w oparciu o algorytm sztucznej inteligencji pobiera najbardziej nadające się do przeszczepu włosy i dba przy tym o nienaruszenie cebulek innych włosów. Taka metoda przeszczepu włosów eliminuje czynnik ludzki i pozwala na bardzo dokładny wszczep włosów po wcześniej analizie miejsca operacji. Technologia biegnie do przodu. Warto nie zostawać w tyle i korzystać z niej jak najwięcej.

źródło: artykuł partnerski