Wybieramy wyposażenie do salonu fryzjerskiego

19057
Female hairdresser in salon holding scissors in hand. Smiling young hairdresser standing in salon.

Posiadając salon fryzjerski, raz na jakiś czas musisz zdecydować się na dokupienie sprzętu lub wymianę starszego na nowszy. Zaawansowane technologie wymagają innowacyjnych rozwiązań, zarówno w kwestii sprzętu, jak i stosowanych preparatów. Zastanówmy się nad trzema przykładowymi elementami wyposażenia.

Hokery fryzjerskie

Wygląd salonu fryzjerskiego powinien zachęcać przyszłych klientów do skorzystania z usług fryzjerskich. Dlatego wnętrze musi być tak wykończone i wyposażone, by budziło poczucie estetyki i profesjonalizmu. Wygoda klienta to zawsze jeden z najważniejszych priorytetów, ale również dbałość o wygodę pracowników powinna być ważna. W końcu to oni spędzą w salonie osiem godzin dziennie.

Na potrzeby fryzjerów odpowiedziały firmy meblowe, projektując poręczne hokery. Mają one wyprofilowane siedziska, możliwość regulacji ich wysokości oraz kółeczka, ułatwiające poruszanie nim po salonie. Posiadanie go na wyposażeniu zapewni pracownikom wygodę i pozwoli im pozbyć się bólu pleców oraz nóg. Dodatkowo nowoczesny design wpisuje się w estetykę większości salonów fryzjerskich, a solidne wykonanie zapewni długotrwałe użytkowanie.

Prostownice i lokówki

Często osoby, które mają proste włosy, mają ochotę mieć kręcone oraz na odwrót… Dlatego producenci sprzętu fryzjerskiego prześcigają się w projektowaniu coraz to nowych urządzeń, pozwalających na zamianę włosów prostych na loki lub loków w gładkie fryzury. Występują przy tym zarówno sprzęty do domowego użytku, które pozwalają cieszyć się wymarzoną fryzurą kobiecie każdego dnia, jak i sprzęty do profesjonalnych zastosowań.

Wśród tych ostatnich można znaleźć na przykład prostownicę Fox Samba, z jonizacją i podczerwienią. Znajdując się w salonie fryzjerskim, pozwoli ona nie tylko ułożyć włosy klientek, ale zadba także o ich odpowiednie nawilżenie. Dzięki takiemu zabiegowi będą one miłe i aksamitne w dotyku.

Z kolei do tworzenia wymarzonych loków, salon fryzjerski warto wyposażyć w profesjonalne urządzenie Fox Queen’s Curls, ze specjalnie przygotowaną, ceramiczną głowicą. Dzięki temu włosy są nagrzewane równomiernie z każdej strony, a także skręcone w lewo lub w prawo. Ta profesjonalna lokówka posiada różnorodne ustawienia trybów pracy, które pozwolą idealnie dopasować parametry do wymagań klientek.

Oba urządzenia dostępne są w sklepie Allefryz.pl oferującym szeroki wybór markowego sprzętu fryzjerskiego.

Maszynka do strzyżenia

Nie tylko panie dbają o swoje włosy. Mężczyźni również lubią pochwalić się nowoczesnymi, modnymi fryzurami. W ostatnim czasie triumfy świeciły męskie fryzury z wysoko wystrzyżonymi bokami i dłuższą, wymodelowaną czupryną na górnej części głowy.

Przycinanie męskich włosów (i niektórych damskich) zazwyczaj odbywa się przy użyciu maszynki do strzyżenia. Jedną z najlepszych, dostępnych na rynku, jest Moser Li+Pro2 1888, również dostępna w sklepie internetowym Allefryz.pl. Jest to zaawansowana maszynka posiadająca możliwość regulacji długości cięcia w zakresie 3-25 mm, co pozwoli każdemu fryzjerowi na wyczarowanie wymarzonych przez klientów fryzur.

źródło: artykuł partnera,
zdjęcie użyte w artykule – źródło: Adobe, 165664257