Trendy w modzie wiosna-lato 2016 cz.1

6973

Zima odchodzi a przed nami sezon wiosna-lato 2016. Ciepły, lekki i bardziej kolorowy. Nareszcie będziemy mogły pozbyć się ciężkich kozaków i kurtek. Czas najwyższy pomyśleć  o generalnych porządkach w swoich szafach; spakować i schować rzeczy, które wyciągniemy z powrotem jesienią i zrobić miejsce na wiosenno letnie kreacje. To jest też dobry moment aby przejrzeć letnie stylizacje, które już posiadamy i zastanowić się, czy jeszcze w nich będziemy chodzić?

Szafę przejrzałyśmy… dużo miejsca się w niej zrobiło, musimy więc ją zapełnić  letnimi kreacjami. Zanim jednak wybierzemy się na zakupy, musimy wiedzieć, co modnego będzie w nadchodzącym dużymi krokami sezonie letnim. Obejrzałam wiele kolekcji na sezon wiosna-lato 2016 by wybrać dla Was dzisiaj cztery najważniejsze trendy, które praktycznie u każdego projektanta się pojawiły.  Trendów jest znacznie więcej, ale na razie skupimy się na tych, które najczęściej się powtarzają.


Trendy w modzie wiosna-lato 2016 cz.1


Wszechobecna biel

To jeden z podstawowych kolorów, który najczęściej występuję w czystej postaci. Nie wszystkim jednak osobom  będzie on pasował, dlatego możemy go zastąpić wszystkimi odcieniami bieli, np.: w odcieniu kości słoniowej, ecru  czy kremowej.  Biel znajdziemy między innymi  w kolekcji Valentino.


Czarny ‘total look’, czyli czarno mi…

Jesienią i zimą chodziłyśmy na ciemno ubrane, a wiosną i latem wybierałyśmy jasne barwy i to było naturalne przez wiele, wiele lat. Od pewnego jednak czasu, zatarły się granice i trendy wymieszały się.  Bardzo modne stało się ubieranie w ciemne kolory latem, natomiast  jasne  ubieramy zimą.


Bieliźniane sukienki czyli styl prosto z łóżka

Co niektórzy powiedzieliby, że w koszulce nocnej  wyszła prosto z łóżka. To jednak nie koszulka do spania tylko piękna delikatna, koronkowa sukienka . Trend ten powrócił z lat 90 w nowej odsłonie. Do delikatnej sukienki dopieramy ciężkie skórzane buty.  John Galliano, Lanvin, Rochas i Calvin Klein zainspirują Was i pokażą jak prawidłowo powinna wyglądać taka stylizacja tej wiosny i lata!


Błyszczę się cała, czyli błysk

Kiedyś błysk był tylko i wyłącznie zarezerwowany na wieczorne wyjścia, gale, imprezy oraz karnawał. Teraz to się wszystko zmieniło i nie ma znaczenia czy jest rano, wieczór, karnawał czy lato. Zgodnie z trendami możemy się intrygująco błyszczeć do rana do nocy i przez cały 2016 rok. Jest jednak jeden warunek, ta osoba musi  to lubić.  Błysk mogliśmy podziwiać m.in. na pokazie Lanvin.


źródło: Vogue.com


[one_sixth]
[/one_sixth][five_sixth_last]

Autorka artykułu: Emilia Wróbel

Stylistka, blogerka modowa, doradca i szkoleniowiec do spraw stylizacji i kreowania wizerunku.
Motto: “Moda przemija, styl pozostaje” Coco Chanel. www: Emilia Wróbel Fashion & Style[/five_sixth_last]