Dzisiaj chcemy Wam zaprezentować bardzo interesujący edytorial fotograficzny “Sowy” wykonany przez świetną polską fotografkę Grymuzę dla magazynu Monogram. Kierownictwo artystyczne oraz produkcją sesji zdjęciowej zajęła się (znana Wam również z wielu artykułów dotyczących modelingu na Promodels Magazine) Magda Majka Lewicka właścicielka Imaga.pl. Za stylizację odpowiadała bardzo przez nas również lubiana doskonała stylistka Kasia Cygańska.

Sesja---Monogram-6

Ale zanim obejrzycie resztą zdjęć chcemy Was zaprosić na krótki ekskluzywny wywiad dotyczący tej właśnie produkcji z Magdą!


Nie lubię klasycznego piękna – bez wyjątkowości piękno nie istnieje
Karl Lagerfeld

PM: Magdo… “Sowy” to nie jest zwyczajna sesja zdjęciowa. Znajdujemy w niej dużo… magii?

Magda Lewicka: MONOGRAM jest specyficznym magazynem, adresowanym do odbiorców zainteresowanych raczej zaspokajaniem potrzeb “ponadpodstawowych” dlatego zależało mi, żeby karnawałowa sesja była niedosłowna, nieco bajkowa – antytezą był klasyczny lookbook wieczorowych sukienek albo lifestylowa pseudo-nastrojowa sesja przy kominku, od których odżegnywałyśmy się z całą mocą, przy pełnym poparciu redakcji.

PM: Sesję stylizowała Kasia Cygańska. To świetna stylistka z którą często współpracujesz. Podejrzewamy, że miała spore wyzwanie z wyszukaniem kreacji i “ubraniem” Twojej wizji artystycznej?

Magda Lewicka: I jak zawsze zrobiła to świetnie! Bazowałyśmy na autorskich projektach polskich projektantów, uzupełnionych o markowe dodatki . W stylizacjach założyłyśmy plastykę chłodną, w wysokim kluczu, żeby obrazki miały jednak nieco mroźnego klimatu jako że sesja ukazywała się drukiem zimą.

PM: W Twoich produkcjach fotograficznych i filmowych zawsze bardzo ważnym punktem jest lokalizacja. “Sowy” zostały sfotografowane w dość ‘surowych’ rzec by można wnętrzach.

Magda Lewicka: Zależało mi, żeby przepych, pewną “księżniczkowość” stylizacji i “bajkowość” sytuacji dla przełamania osadzić w kontrastującym otoczeniu – surowym, zniszczonym, przestrzennym, jasnym, bez dekoracyjnego detalu. Długo trwały poszukiwania odpowiedniego wnętrza, odwiedziłyśmy na tę okoliczność bardzo wiele ciekawych miejsc tracąc pomału nadzieję … Ale w końcu dzięki życzliwości właściciela udało nam się trafić do dawnych zakładów MAMUT we Wrocławiu i chociaż częściowo wykorzystać potencjał “fotogeniczności” tego obiektu.

Realizacja sesji była utrudniona z racji pogody (pochmurne niebo, brak należytej ekspozycji, zmrok wczesnym popołudniem, bardzo niska temperatura na planie – obiektu nie sposób nagrzać przy jego kubaturze i stanie technicznym) i wielu innych uwarunkowań (brak prądu w obiekcie, współpraca z żywymi ptakami) ale uważamy, że było warto. Pewnie podejmując kolejny raz podobne wyzwanie, kierowałybyśmy się znowu efektem artystycznym, a nie komfortem pracy.

PM: Imaga.pl znana jest ze świetnych produkcji :) Wiemy, że jest to zazwyczaj możliwe dzięki dobrej ekipie, którą tworzy się często przez lata docierania w bojach. Grymuza, Cygańska i Ty tworzycie bez wątpienia taki zespół.

Magda Lewicka: Tak, świetnie się rozumiemy z dziewczynami. Ale ekipa to także scenografia, wizaż, modele i wiele osób dobrej woli, które biorą udział zarówno w samej sesji (wszyscy dostali strasznie w kość, i na kość zamarzli, ale nikt nie narzekał, wszyscy byli mega profesjonalni, mężni i pomocni) jak i w przygotowaniach do niej. I myślę, że to dobra okazja żeby podziękować wszystkim tym cudownym wariatom :)

Fotografia i retusz: GRYMUZA
Produkcja, kierownictwo artystyczne: Magdalena Lewicka / Imaga.pl
Kierownik Produkcji: Aleksandra Talarczyk
Asysta: Stanley Ipkiss, Gabriela Orłowska
Stylizacja: Katarzyna Cygańska, Magdalena Lewicka
Fryzury: Marcin Stanisław Het
Scenografia: Krzysztof Kielak
Makijaż: Magdalena Lewicka
Modele: Justyna / Uncover Models, Christopher / EC Management
Sokolnik: Piotr Zadworny / Drapole.pl
Lokalizacja: Leszek Kośniewski – dawne zakłady Mamut Wrocław

Magazyn: MONOGRAM no.4, 01/2016


Sowy dla Magazynu Monogram 2016

fot. Grymuza

źródło: Imaga.pl
wywiad z Magdą Lewicką przeprowadził Tomasz Mosionek / Promodels Magazine / luty 2016

[sc name=”Auth-TM”]