Social Media druga strona medalu

5539

Życie jak w bajce? To tylko pozory. Jedna z najpopularniejszych dziewczyn na Instagramie kończy swoją karierę i odkrywa brutalną prawdę o drodze do swojego „sukcesu”.

Essena O’Neill ma 18 lat i pochodzi z Australii. Sławę osiągnęła głównie dzięki umieszczaniu na Instagramie swoich zdjęć. Jak sama teraz przyznaje, wszystko było udawane. Życie które pokazywała dzięki mediom społecznościowym nie miało nic wspólnego z rzeczywistością. Na każdym zdjęciu Essena wydawała się szczęśliwą dziewczyną, która żyje w bajkowym świecie. W pewnym momencie zorientowała się na szczęście, że wszystko zbudowane jest na kłamstwie. Oszukiwała samą siebie i innych. Aby jak najlepiej wyglądać na zdjęciach katowała się ćwiczeniami, robiła tysiące zdjęć, żeby móc wybrać to najlepsze. Ubrania i rzeczy które prezentowała, najczęściej dostawała od danych marek, które miała reklamować. Większość czasu poświęcała na kreowanie swojego wizerunku na instagramie, facebooku czy snapchacie. Poświęciła swoją młodość dla lajków. Chciała inspirować młode kobiety, jednak sama zatraciła się w okrutnym świecie internetu, co spowodowało u niej zaburzenia emocjonalne i utratę wiary w siebie. Nie była szczęśliwa.

Ta historia pokazuje, iż tak na prawdę żyjemy w czasach fałszu. Dzięki mediom społecznościowym jesteśmy w stanie pokazać siebie z zupełnie innej strony, która ma często niewielki związek z rzeczywistością. Po co to robimy? Być może po to, aby stworzyć swój nowy obraz. Taki jaki chcieliśmy zawsze mieć. Niemal idealny. Przecież to my decydujemy o tym co umieszczamy i co będą widzieć ludzie. Piękne zdjęcia z wakacji? Nowy samochód? Jak najbardziej! Chwalimy się przeważnie tym, co dobrego nas ostatnio spotkało. Nie jesteśmy nawet w stanie zorientować się jak szybko nas to pochłania i sprawia że zapominamy o prawdziwym życiu. Ograniczmy więc social media i skupmy się na prawdziwym życiu!


[one_sixth]
author-klaudiaw[/one_sixth][five_sixth_last]

Autorka tekstu: Klaudia Winiarska

Studentka, modelka, pasjonatka mody. Kochająca życie marzycielka, która nieustannie poszukuje szczęścia. Wierzy, że można osiągnąć wszystko, wystarczy tylko mocno w to uwierzyć i działać. Krytycznie patrząca na otaczającą ją skomercjalizowaną i odhumanizowaną rzeczywistość.[/five_sixth_last]