Peter Lindbergh A Different History of Fashion Kunsthal Rotterdam

6388

Nie ma to jak dobre wiadomości na początek nowego roku! Otóż Mistrz Peter Lindbergh na swoim facebookowym profilu wraz z życzeniami noworocznymi poinformował nas przed chwilą o planowanej dużej przekrojowej wystawie w Holandii! Wystawa nosić będzie tytuł ‘A Different History of Fashion’ i zostanie otwarta 10-go września 2016 w Muzeum Kunshal w Rotterdamie!

HAPPY NEW YEAR EVERYONE! HOPE 2016 WILL BRING YOU MANY EXCITING PROJECTS… NEXT SEPTEMBER, NEW EXHIBITION AT KUNSTHAL IN ROTTERDAM! Peter Lindbergh

Wystawa obejmować będzie ponad 250 przekrojowych fotografii z 30-tu lat pracy tego wybitnego fotografa. Część wystawy stanowić będą fotografie znane, po wielokroć oglądane w magazynach modowych, albumach fotograficznych czy wcześniejszych wystawach Petera Lindbergha. Ale autor zapowiada również zdjęcia i materiały do tej pory nigdzie nie prezentowane! Czeka nas zatem doskonała uczta pełna smaków i smaczków prosto z kuchni Petera.

self_portrait_peter_lindbergh
Peter Lindbergh autoportret

Po zakończeniu prezentacji wystawy w Holandii, ma ona wyruszyć wraz z towarzyszącym wystawie albumem na międzynarodowe tournee. Btw. jeśli ktoś czytający te słowa mógł by ją sprowadzić również do Polski … to było by wspaniale! :) Proszę w takim wypadku o info ;)


Peter Lindbergh

współpracuje z najbardziej prestiżowymi magazynami mody od końca 1970. Są wśród nich takie tytuły jak: Vogue, Harper Bazaar, The Face i W Magazine. Jest pierwszym fotografem który do swoich modowych serii fotograficznych dołączył narrację. Jego sposb opowiadania mody stworzył nową wizję fotografii. Przez lata tworzył obrazy, które miały znaczący wpływ na historię fotografii i mody, charakteryzując się minimalistycznym podejściem do fotografii postmodernistycznej. Romantyczna wizja kobiet Lindbergha to pokazanie ich w stanie czystym, twarze bez makijażu, odkryte ramiona zwiększające autentyczność i naturalne piękno modeli zaoferowała całkiem nową interpretację kobiety lat 80-tychu. Linda Evangelista, Naomi Campbell, Cindy Crawford, Christy Turlington i Tatjana Patitz zebrane po raz pierwszy przez Petera Lindbergha w słynnej fotografii “Dzikość serca” oznaczyły początek ery Supermodelek i zredefiniowały nowoczesny wizerunek kobiety wynosząc ją jednocześnie na najwyższy piedestał.


Peter Lindbergh A Different History of Fashion Kunsthal Rotterdam

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę Kunsthal.
Wystawa planowana jest w terminie: 10 Wrzesień 2016 – 12 Luty 2017!

Peter Lindbergh w Promodels Magazine


[one_sixth]
[/one_sixth][five_sixth_last]

Autor wpisu: Tomasz Mosionek

Wydawca i redaktor naczelny Promodels Magazine. Właściciel agencji specjalizującej się w promocji marki w internecie i SEM. Producent sesji zdjęciowych oraz eventów. Doświadczony fotograf z korzeniami ‘analogowymi’. Pasjonat Polaroida. Humanista wierzący, że najważniejsze w tym co się robi to w pierwszej kolejności aby być zawsze człowiekiem a oczekując od świata zmian, powinno się zaczynać najpierw od zmieniania siebie.[/five_sixth_last]