Na co zwrócić uwagę kupując płaszcz?

901
płaszcze damskie

Najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, jak dany płaszcz będzie się prezentował po intensywnym sezonie, kiedy to wkłada się go niemal codziennie, jest rodzaj tkaniny, z której został  uszyty. Coraz częściej można zaopatrzyć się w płaszcze damskie, które zostały uszyte z bardzo dobrej jakości wełny (tylko z niewielką domieszką innych włókien, na przykład nylonu). Najważniejsze, aby taki płaszcz w całości nie składał się z poliestru albo z akrylu, bo będzie się wówczas bardzo szybko i brzydko mechacił.

Długość płaszcza

To, jak długi powinien być płaszcz, zależy przede wszystkim od wzrostu danej kobiety. Stąd też:

  • płaszcze długie (maksi – do kostek) – sprawdzą się w przypadku wysokich i szczupłych kobiet, ponieważ jeszcze bardziej wysmuklą swoją sylwetkę;
  • płaszcze średniej długości (midi – do połowy łydek) – będą się dobrze układały na kobietach średniego wzrostu, nawet na tych o nieco bardziej zaokrąglonych kształtach;
  • płaszcze do kolan – będą bardzo dobrze wyglądały przede wszystkim na niskich osobach – a wszystko za sprawą tego, że nie skracają one optycznie sylwetki.

Fason płaszcza

Poza długością również i kształt płaszcza (czyli jego fason) jest bardzo ważny. W końcu to on, jeśli oczywiście zostanie we właściwy sposób dobrany, może bardzo ładnie wymodelować całą kobiecą sylwetkę.

Dla pań o kształcie gruszki – czyli tych o małych piersiach i o szerokich biodrach – wprost idealnie będą się nadawały płaszcze damskie z obszernymi kołnierzami; dzięki nim biodra pozostaną niezauważone, bo cała uwaga będzie skoncentrowana na ich biuście. A wszystko to za sprawą obszernego i (przynajmniej w większości przypadków) fantazyjnego kołnierza.

W przypadku pań o kształcie klepsydry – czyli tych o pełnych biodrach, dużych piersiach i o wąskiej talii – najlepiej się sprawdzą tzw. jednorzędowe płaszcze z paskiem albo takie, które mają głębokie wcięcie w talii.

Z kolei w przypadku posiadaczek figury o kształcie jabłka bardzo dobrze sprawdzą się szerokie płaszcze – te w rodzaju oversize; z pewnością paski są w tym wypadku zakazane – one tylko uwypukliłyby wady tego rodzaju sylwetki.

A co z dekoltem i z kołnierzem płaszcza?

One również mogą bardzo skutecznie zakamuflować i ukryć wszelkie defekty figury albo na odwrót — uwypuklić jej zalety. Na jaki dekolt i kołnierz płaszcza zatem warto postawić?

  • dekolt w kształcie litery V prezentuje się bardzo szykownie; z powodzeniem wydłuży on optycznie szyję oraz wysmukli całą kobiecą sylwetkę,
  • dekolt gładki pod szyję – będzie pasował filigranowym i drobnym kobietom – szczególnie tym z niewielkim biustem,
  • kołnierz z kapturem – sprawdzi się we wszelkiego rodzaju sportowych stylizacjach; z pewnością powinny postawić na niego posiadaczki wąskich ramion, bo dzięki niemu nikt nie będzie na nie zwracał uwagi,
  • kołnierz z wysoką stójką – taki dodatek bardzo skutecznie ochroni przed chłodem, a nawet przed mrozem; zdecydować się na niego powinny przede wszystkim kobiety o długich szyjach – dzięki niemu będą się one wydawały nieco krótsze.

Źródło: artykuł partnera