ŁYKO – Z miłości do lnu!

5713
Ubrania i pościel z zluu
Marka ŁYKO to minimalistyczne lniane projekty. Założona została przez dwie siostry – Helenę i Marię. W swojej pracy stawiają one na szlachetny len, w nowoczesnym zmiękczonym wydaniu. Całkowicie rezygnując ze wzorów dziewczyny podkreślają jak pięknie można grać samym kolorem. W stylizacji za równo wnętrz, jak i ubioru – w asortymencie ŁYKO znajduje się lniana pościel dla dorosłych, pościel dziecięca, lniane tekstylia stołowe i kuchenne, a także lniane ubrania.
 
Odzież Lniana Łyko WEAR
Helena: Wszystko zaczęło się od lnianej pościeli. Zauważyłyśmy, że na polskim rynku za dużo jest wzorów i poliestru. Spędzamy w łóżku 1/3 naszego życia, musimy zacząć dbać o jakość naszego snu – czasem wystarczy zmienić pościel. Najzdrowiej śpi się pod lnem, co potwierdzają badania. Dlaczego? Ponieważ len jest tkaniną przewiewną i wspaniale chłonącą wilgoć. Dodatkowo ochładza nas w upalne, letnie noce a zimą utrzymuje optymalną dla snu temperaturę ciała. Jest antyalergiczna i przeciwgrzybicza, co sprawia, że nadaje się dla osób z alergiami, wrażliwą skórą czy małych dzieci. Co dodatkowo przemawia na jej korzyść? Jest niesamowicie wytrzymała, nie mechaci się, a każde pranie sprawia, że jest coraz bardziej miękka i przyjemna w dotyku. Pięknie się starzeje i służy latami. A! I nie trzeba jej prasować, gdyż wymięta jest niezwykle urokliwa!
 

Lniana pościel ŁYKO otrzymała wyróżnienie MUST HAVE 2018 od Łódź Design Festival!

Maria: Same śpimy w naszych lnianych pościelach i widzimy ogromną różnicę! Oczywiście w parze z jakością idzie wyższa cena, ale jest to rodzaj inwestycji w zdrowsze życie!
Po pół roku od założenia ŁYKO dziewczyny rozszerzyły swój asortyment o kimona i szlafroki, dając początek kolekcji ŁYKO WEAR, czyli lnianym ubraniom. Następnie doszło ŁYKO KITCHEN (lniane tekstylia stołowe i kuchenne) oraz ŁYKO KIDS (lniana pościel dla dzieci). Idea jest prosta: należy czerpać garściami z natury i otaczać się nią z każdej strony. Len jest tkaniną ekologiczną, bezodpadową i przede wszystkim piękną. Wystarczy zresztą spojrzeć na zdjęcia produktów marki. Wszystkie produkty są szyte w Polsce, z ogromną dbałością o detale.