Kate Moss opuszcza Storm Models po 28 latach

6889

Cytując 1-go kwietnia pogłoskę ze strony brytyjskiego Vogue’a o odejściu Kate Moss ze Storm Models na potwierdzenie naszego facebookowego żartu z okazji Prima Aprilis byliśmy przekonani, że cytujemy również czyjś żarcik. A tymczasem okazało się, że to wcale nie był dowcip! Kate Moss faktycznie postanowiła odejść z agencji, która 28 lat temu ją odkryła i z którą tak dużo przecież osiągnęła.

Kate Moss opuszcza Storm Models po 28 latach!

kate-moss-obsession
Kate Moss w słynnej skandalizującej kampanii perfum Obsession Calvina Kleina z 1993 roku (fot. Mario Sorrenti), która w dużej mierze przyczyniła się do sukcesu modelki.

W oficjalnym oświadczeniu agencji Storm Models możemy przeczytać:

Po 28-letniej udanej współpracy, Kate będzie kontynuować prowadzenie swojej kariery samodzielnie, ale my w dalszym ciągu będziemy utrzymywać aktywne zaangażowanie w przygotowywaniu jej ofert.

Przypomnijmy, że Kate odkryta została przez Sarę Doukas (szefową Storm Models) na lotnisku JFK w Nowym Jorku, kiedy ta miała zaledwie 14 lat. Storm Models jest agencją odpowiedzialnej za setki fantastycznych karier w świecie modelingu, w tym kariery takich sław jak: Cindy Crawford, Jourdan Dunn, Liu Wen, Behati Prinsloo i Cara Delevingne. Kate Moss w ciągu kilku lat stała się nowym nowym objawieniem mody, detronizując jednocześnie Supersy lat 80′ i rozpoczynając modę na ‘heroin chick’. Stała się czymś więcej niż modelką … stała się ikoną mody i (według Forbes’a) jedną z najlepiej zarabiających modelek na świecie.

A teraz Kate Moss postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i dalszą swoją karierą pokieruje osobiście. Ale jak sama przyznaje i co również wynika z oświadczenia Storm Models, rozejście to odbyło się raczej na pokojowych warunkach, gdyż agencja dalej będzie “utrzymywać aktywne zaangażowanie” a Moss deklaruje dalszą współpracę z agencją ale na zasadach “z doskoku”.

Samo życie. Na otarcie łez … Storm Models posiada jeszcze jedną Moss w swoim portfolio i pewnie nie zawaha się jej użyć ;) Dwa lata temu do agencji dołączyła młodsza siostra Kate: Lottie Moss!

Promodels Magazine życzy Kate Moss powodzenia na ‘nowej drodze życia’!

lottie-new-4---z
Lottie Moss

 [sc name=”Auth-TM” ]