Kampania Valentino SS 2016 prosto z Kenii!

7267

Wraz z prezentacją na wybiegu wiosennej kolekcji Valentino na rok 2016 inspirowaną Afryką to było prawie pewne, że ten kontynent stanie się również planem zdjęciowym dla kampanii reklamowej na rok 2016. Do wykonania zdjęć został zaproszony Steve McCurry, który nie jest przecież fotografem mody a raczej dokumentalistą reporterem (współpracuje między innymi z National Geographic) znanym najbardziej ze zdjęcia „Afgańska dziewczyna” które opublikowane zostało na okładce magazynu National Geographic w czerwcu 1985 roku. Zdjęcia odbyły się w pięknych plenerach w Parku Narodowym Amboseli na pograniczu Kenii i Tanzanii. A do zdjęć (często w towarzystwie miejscowych Masajów) pozowały najlepsze modelki: Alice Metza, Cameron Traiber, Greta Varlese, Kirin Dejonckheere i Tami Williams.

The idea of these pictures is to take the viewer on a journey. The clothes were inspired by African motifs, [so] to take the shoot to Africa and show how these things interact and, this connection of the clothes, the models, the environment, the local people; I thought it was a great endeavor – Steve McCurry dla WWD

Projektanci marki: Maria Grazia Chiuri i Pierpaolo Piccioli zaproponowali w kolekcji plemienne afrykańskie motywy etniczne. Romantyczne sukienki oraz biżuteria Valentino ozdobione zostały geometrycznymi nadrukami a paleta kolorystyczna składa się z kolorów: czarnego, kość słoniowa, heban, beżowy, czerwony i ciemna zieleń.


Valentino Spring 2016 Campaign shot in Amboseli Park in Kenya. Photograper: Steve McCurry / Courtesy of Valentino

źródło: materiały prasowe Valentino, WWD.com