Jak pozbyć się wąsika? Laser skuteczniejszy niż domowe sposoby

6103

Ilość drogeryjnych kosmetyków oraz urządzeń do przeprowadzania zabiegów kosmetycznych pozwala na przeprowadzanie wielu czynności pielęgnacyjnych w domu. Być może dlatego wiele z pań, stara się swoje zmagania z wąsikiem przeprowadzić na własną rękę. Dla kobiet upartych, zawziętych i bardzo skrupulatnych, jest to jakieś rozwiązanie. Mają przecież do dyspozycji wiele urządzeń i środków. Niestety walka z wąsikiem na własną rękę nie zawsze kończy się happy endem. Dopiero profesjonalnie przeprowadzony zabieg, z udziałem specjalistów, przynosi upragnione efekty.

Domowe sposoby na walkę z wąsikiem? Co mamy do dyspozycji?

Wystarczy zapytać kilkanaście napotkanych kobiet w gabinetach kosmetycznych: jak do tej pory walczyły z wąsikiem, by przekonać się, że wiele ze współczesnych metod zawodzi.

Najczęściej wąsik usuwa się poprzez żmudne użycie pęsety. Zabieg trwa z pewnością kilkanaście minut, jest bardzo bolesny, a w dodatku często przeprowadzany w mało higienicznych warunkach. Tymczasem warto pamiętać, że każdy zabieg, w którym mamy bezpośredni kontakt ze skórą, powinien być przeprowadzony bardzo rzetelnie i dokładnie.

Wyrywanie wąsika pęsetą trzeba powtarzać średnio co dwa tygodnie. Mało która z pań jest tak systematyczna. Wiele z nas o tym zapomina i często dopiero w bardzo kryzysowej sytuacji wraca do pęsety.

Usuwać wąsik można także woskiem zamieszczonym na specjalnych plastrach. Dostępne w drogeriach w opakowaniach po kilka sztuk, sprawdzają się dość dobrze, ale… niestety zabieg z ich udziałem bywa bardzo bolesny. Szybkie i intensywne oderwanie plastra z twarzy wymaga nie lada odwagi, a zaczerwienienie, które pozostaje na skórze świadczy o tym, jak duża ingerencja w skórę nastąpiła w trakcie zabiegu.

Każdy z domowych zabiegów jest bolesny, trzeba go systematycznie powtarzać, a co ważne, jeśli dobrze przekalkulujemy, ile produktów musimy kupić w ciągu roku, to jest też dość drogi w porównaniu z laserem. Przyjmując że jedno opakowanie plastrów kosztuje średnio 10 zł i wystarcza na miesiąc to w ciągu roku wydajemy na nie już 100 zł. Doliczyć należy także produkty dodatkowe, jak chociażby płatki kosmetyczne, czy płyn do odkażania.

Po 10 latach systematycznego stosowania plastrów, mogłybyśmy sobie zafundować porządny zabieg, który usuwa włoski na zawsze.

Laserowe usuwanie wąsika – dlaczego warto?

Laserowe zabiegi są praktycznie bezbolesne i co ważne, praktycznie całkowicie skuteczne. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że po wykonaniu kilku zalecanych zabiegów, włoski znikają praktycznie całkowicie i już nie odrastają. Zaś podczas zabiegu, wykorzystuje się laser z końcówką, która chłodzi określoną partię ciała. Dzięki temu, nie odczuwamy bólu, tak jak się to dzieje podczas pracy z woskiem, czy pęsetą.

Zabieg laserowy przeprowadzony w profesjonalnej klinice to oszczędność i bezpieczeństwo. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, jak wygląda taki zabieg to zajrzyj tu: https://epilira.com/produkt/depilacja-dla-kobiet/depilacja-laserowa-twarzy/

Źródło: artykuł partnerski