Jak dbać o skórę na dłoniach?

11365

Czy wiesz, czego potrzebują Twoje dłonie?

Dłonie pokryte są bardzo cienką i wrażliwą skórą, przez co są o wiele bardziej podatne na czynniki zewnętrzne niż pozostałe części ciała. Każdego dnia mają one styczność z różnego rodzaju detergentami, kurzem… Po zimie często skarżymy się także na suche dłonie. Jak przywrócić im zdrowie i piękny wygląd?

Przede wszystkim musisz mieć świadomość, czego potrzebują suche dłonie. Ich skóra jest wysuszona, popękana i czerwona – wymaga więc szczególnego traktowania. Ulgę przyniosą kremy nawilżające, które pozwolą przywrócić naturalną ochronę naskórka oraz ograniczą utratę wody.

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji rąk, warto sprawdzić, czy zawierają witaminy o działaniu antyoksydacyjnym – zwłaszcza witaminy E i A. Drogocenny wpływ na kondycję skóry dłoni mają również mocznik, kwas hialuronowy, alantoina, D-panthenol.

Jak zadbać o skórę dłoni?

Wiesz, już czego potrzebuje skóra – teraz sprawdź, jak dbać o suche dłonie!

Po pierwsze: higiena. Do mycia dłoni nie stosuj ani gorącej, ani zimnej wody – staraj się korzystać jedynie z letniej. Jeśli chodzi o kosmetyki, to dobrym wyborem jest delikatny żel o obojętnym lub kwaśnym pH lub glicerynowe mydło. Po umyciu dokładnie wytrzyj dłonie, bo (wydawałoby się, że paradoksalnie!) wilgoć przyczynia się do wysuszania skóry.

Po drugie: nawilżanie. Suche dłonie wymagają szczególnej troski, dlatego po każdym myciu rąk wcieraj w nie krem.

Po trzecie: dodatkowe zabiegi. Jeżeli narzekasz na suche dłonie, zaserwuj im raz w tygodniu drobnoziarnisty peeling. Możesz wybrać ulubiony w drogerii lub też przygotować go sama w domu. Przez kilka minut rozcieraj drobinki o skórę, spłucz kosmetyk ciepłą (ale nie gorącą!) wodą, osusz dłonie. Po zakończeniu peelingu warto nałożyć na nie jeszcze maseczkę, aby wzmocnić jego działanie.

Od czasu do czasu warto także zapewnić swoim dłoniom małe SPA w postaci rękawiczek regeneracyjnych.

źródło: artykuł promocyjny