Jak czyścić złoty łańcuszek?

1559

Wiele osób kupuje teraz złote naszyjniki łańcuchowe, ponieważ są one jednym z najlepszych stylów biżuterii do stylowego noszenia na co dzień. Niezależnie od tego, czy dopiero co kupiłaś złoty naszyjnik, czy masz go już od jakiegoś czasu, wiedza o tym, jak wyczyścić złoty łańcuszek męski w domu jest dość prosta i bardzo przydatna. Oto nasz przewodnik po pielęgnacji złotego naszyjnika, zawierający wskazówki, jak czyścić złoty naszyjnik i jak przechowywać złotą biżuterię.

Skuteczne sposoby 

Moczenie złotego naszyjnika jest pierwszym krokiem, jeśli chodzi o to, jak wyczyścić złoty naszyjnik w domu. Ten krok sprawi, że reszta procesu będzie znacznie łatwiejsza. Jeśli nie ma diamentów lub kamieni szlachetnych: najpierw namocz swój złoty naszyjnik przez 3 godziny w letniej wodzie. Jeśli twój naszyjnik jest bardzo mętny lub brudny, użyj roztworu mydła i wody. Jeśli twój naszyjnik nie jest tak brudny, nie potrzebujesz mydła. Używaj mydła tylko w razie potrzeby.

Po trzech godzinach wyjmij go i wypłucz pod wodą. Wiele poradników mówi, aby moczyć złoty naszyjnik przez 20 minut w wodzie z mydłem, ale trzy godziny spowodują usunięcie znacznie większej ilości cząstek brudu. Po zakończeniu moczenia złotego naszyjnika, delikatnie wyszoruj go bardzo miękką szczotką pod bieżącą wodą. Wypłucz pod czystą wodą i osusz szmatką. Jest to kluczowy krok, który niektórzy ludzie powszechnie zapominają zrobić. Złoto jest szczególnie wrażliwe na pozostałości mydła, które mogą budować na powierzchni naszyjnika i stępić jego blask.

Musisz wypłukać złoty naszyjnik w wodzie, aby usunąć resztki mydła z niego, w przeciwnym razie może stać się ponownie mętny. Kiedy skończysz używać miękkiej szczoteczki do czyszczenia, umieść swój złoty łańcuszek damski w sitku, jeśli je masz. W przeciwnym razie trzymaj go ostrożnie pod kranem. Następnie polej ciepłą wodę na łańcuszek z serduszkiem. Płucz, aż nie będzie czuć ani widać resztek mydła. Kiedy regularnie czyścisz i dbasz o swoją biżuterię, twoje złote łańcuszki będą wyglądać tak samo błyszcząco jak w dniu, w którym je kupiłeś. 

Jak czyścić pozłacaną biżuterię?

 Z pozłacanymi produktami należy obchodzić się ostrożnie, ponieważ ich złocenie może z czasem ulec zużyciu. Aby dbać o swoją pozłacaną biżuterię, należy po prostu delikatnie przetrzeć ją niestrzępiącą się szmatką, aby przywrócić jej blask, utrzymując ją w suchości, aby uniknąć usunięcia złotej powłoki. Aby zadbać o swoją pozłacaną biżuterię i uniknąć zmatowienia, należy zdejmować biżuterię lub zegarek przed prysznicem.

Trzymaj swoją pozłacaną biżuterię z dala od perfum, kremów i środków do mycia rąk. Przechowuj swoje pozłacane elementy w etui lub miękkiej szmatce, trzymając je z dala od innych elementów biżuterii. Czy wiesz, że biżuteria z białego złota ma naturalnie kolor szampana? Powłoka rodu jest dodawana, aby nadać biżuterii z białego złota jaśniejsze i bielsze wykończenie. Z czasem powłoka rodowa może ulec zużyciu, ale nie musisz się martwić, ponieważ możesz poddać swoją biżuterię ponownemu rodowaniu.

źródło: artykuł partnerski