Ilustrator mody – Best Of The Best

7159

Podczas pokazów mody zdjęcia robić może każdy – profesjonalny fotograf drogim aparatem i amator smartfonem, a jednak często na pokazach można zauważyć również rysowników! Artystów odmalowujących na białych kartkach w tempie błyskawicznym pokazywane na wybiegu kreacje. To jak szybko kartki zapełniają przepiękne sylwetki modelek, robi ogromne wrażenie. Takie szkice można potem znaleźć w największych magazynach o modzie oraz oczywiście na Instagramach tych artystów. Dzisiaj chcemy Państwu przedstawić kilka nazwisk, które naszym zdaniem warto poznać jeśli myśli się o zawodzie: Ilustrator Mody!


Christian David Moore

@christiandavidmoore
www.christiandavidmoore.com

Artysta pochodzący z Londynu. Jego prace utrzymane są w stylu glamour i wyróżniają się lekkością oraz elegancją. Christian studiował sztukę i biznes. Początkowo malował wyłącznie dla przyjemności, lecz z czasem skompletował solidne portfolio. W swoich ilustracjach  używa akwareli, tuszu i gwaszu. Kieruje się myślą: oszczędność w formie wyraża więcej treści. Tworzył między innymi dla:  Chanel, Max Factor, Elle Magazine, Pandora, Rimmel London, Sephora, Manhattan Magazine. Pytając go: kto lub co jest jego największą inspiracją odpowiada:

Dla mnie moda to nie tylko ubrania – to też o przekazywanie idei, postaw i osobowości. Czerpię inspiracje z niemal wszystko wokół mnie. Uwielbiam dobre jedzenie i wino, żeglarstwo i piękno we wszystkich jego formach. Lubię ludzi przedsiębiorczych, którzy nie boją się ryzyka, cieszyć się każdą minutą życia i zrobić to z elegancją.


Megan Hess

@meganhess_official
www.meganhess.com

Megan Hess tworzy ilustracje modowe i stale współpracuje z topowymi projektantami mody a jej prace można znaleźć w wielu publikacjach i książkach. Australijka rysuje niesamowite ilustracje piórem. Megan zajmowała się ilustrowaniem od dziecka. Ukończyła studia na wydziale projektowania graficznego, współpracowała z agencjami reklamowym ale dalej poszukiwała swojej drogi do sukcesu. Przeniosła się do Londynu, aby działać samodzielnie. Rozpoczęła współpracę m.in, z Vanity Fair, Vogue, Chanel, Tiffany & Co., Fendi, Diorem, Guerlain, Prada, Rolex, Louis Vuitton. Lista jest bardzo długa. Aktualnie należy do najpopularniejszych ilustratorek mody na świecie. Jej konto na Instagramie obserwuje 250 tysięcy osób. Wielu początkujących ilustratorów  zadaje Megan pytanie w jaki sposób mogą doskonalić swój specyficzny styl rysunku…

Zawsze powtarzam, po prostu dużo rysuj, a styl na pewno cię znajdzie.


Mateusz Suda

@mateuszsuda
mateuszsuda.tumblr.com

Mateusz Suda to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych młodych polskich ilustratorów mody. Jest absolwentem Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego oraz dwukrotnym laureatem Art&Fashion Festiwal organizowanego przez Grażynę Kulczyk. Inspiracje czerpie przede wszystkim z mody a jego prace charakteryzują się swobodną kreską i żywymi kolorami. Na swoim koncie może poszczycić się współpracą z Calvinem Kleinem, Alesandro Dell’Acqua. Mateusz otrzymał również gratulacje od Marca Jacobsa za ilustrację inspirowaną jego najnowszą kolekcją na sezon wiosna-lato 2016. Młody artysta tworzy nie tylko ilustracje, ale także projekty graficzne, obrazy, animacje, videoperformance czy instalacje artystyczne. Aktualnie możemy podziwiać autorską grafikę na witrynie sklepowej marki Fu-Ku.

Wszędzie poszukuję nowych inspiracji. Szczególnie miejsce w moim sercu zajmują ludzie. To dzięki nim jestem, dzięki nim zbieram pomysły na nowe projekty. Historie ich życia, wspólna nić porozumienia, jak i nowo poznane osoby, wpływają na to, że skupiam się w moich pracach malarskich.


Meagan Morrison

@travelwritedraw
www.meaganmorrison.com

Meagan Morrison pochodzi z Nowego Jorku. Jej pasje to podróże i sztuka. Na swoim instragramie umiejętnie łączy te zainteresowania. Meagan tworzyła projekty dla takich marek jak Missoni czy Rebecca Minkoff a jej prace publikowały również Vanity Fair i  Harper’s Bazaar. Do tworzenia ilustracji wykorzystuje kolorowe markery, cienkopisy, farby wodne.  Soczyste kolory i wyraźny kontur to jej znak rozpoznawczy. Aktualnie na Instagramie śledzi ją 137 tys. osób!

Podróżując, patrzę na świat przez pryzmat ilustracji mody.


Gretchen Röehrs

@groehrs
www.gretchenroehrs.com

Do znanych i jednocześnie dość kontrowersyjnych ilustratorów mody należy z kolei Gretchen Röehrs. W swoich rysunkach autorka wykorzystuje żywność. Artystka udowadnia, że produkty żywnościowe są doskonałym narzędziem do tworzenia kreatywnych kolaży. Choć ostatnimi czasy zestawianie rysunku z rozmaitymi przedmiotami codziennego użytku stało się bardzo popularne to tym razem mamy do czynienia z pracami naprawdę wyjątkowymi. Owoce czy warzywa zostały tak umiejętnie wykorzystane i ułożone, że zaczynają naśladować prawdziwe ubrania zgrabnie układając się na prostych, ale interesujących sylwetkach. Ilustratorka wykorzystuje charakterystyczne cechy danego produktu – i tak skórka banana przekształca się w piękny kostium, liście buraczane w zgrabną sukienkę, a papryczki w spodnie Sindbady. Jej prace zostały dostrzeżone przez największe magazyny modowe takie jak: Vogue czy Harper’s Bazaar.

Istnieje ogromne podobieństwo między kuchnią a projektowaniem mody. Moda jest bardzo podobna do gotowania, ponieważ można z podstawowych składników lub materiałów stworzyć cudowne dzieło.


[one_sixth]
[/one_sixth][five_sixth_last]

Autor artykułu: Ireneusz Wąsik

Student Wydziału Sztuki UTH w Radomiu. Jest absolwentem UKSW w Warszawie kierunku Komunikacja medialno-marketingowa. Początkujący projektant i ilustrator mody. Z zamiłowania muzyk-instrumentalista.[/five_sixth_last]