Frezarka do paznokci – co to jest i jak jej używać?

1067

Frezarka do paznokci i manicure frezarkowy

Manicure frezarkowy pozwala na opracowanie płytki paznokcia oraz skórek z pomocą tylko jednego urządzenia. Frezarka do paznokci skutecznie zastępuje ostre narzędzia, takie jak cążki czy pilniki, które mogą powodować mikrourazy i skaleczenia. Dzięki wymiennym frezom możliwe jest skrócenie paznokci, usunięcie warstwy żelu, akrylu i hybrydy, nabłonka czy skórek wokół paznokcia. Frezarka poradzi sobie także świetnie z pozbyciem się zrogowaceń i odcisków na stopach.

Rodzaje frezów – jak je dobrać?

Jak widzisz frezarka jest urządzeniem wielofunkcyjnym i praktycznym. Możesz wykonać nim każdy etap stylizacji, wystarczy tylko dobrać do nich odpowiednie frezy, czyli specjalne wiertła. Zwykle są zawarte w zestawie, a każdy z nich służy do czegoś innego. Ich ziarnistość, czyli inaczej gradacja, jest oznaczona poszczególnymi kolorami. Ważny jest także kształt frezów.

Najdelikatniejsze frezy oznacza się kolorem żółtym. Później są kolejno kolory: czerwony, niebieski i zielony. Najmocniejsze frezy mają oznaczenie czarne. Frezy w kształcie walca albo stożka są przeznaczone do usuwania starej warstwy żelu lub hybrydy. Łezki sprawdzają się idealnie do usunięcia warstwy nabłonka z płytki. Szpicami odsuniesz łatwo skórki, żeby później usunąć je delikatnym frezem kulistym.

Manicure frezarkowy krok po kroku

Manicure frezarkowy nie jest trudny, ale wymaga nieco wprawy i ćwiczeń. Na początku dobrze jest wybierać delikatne frezy, tak aby odpowiednio je wyczuć. Nie należy też zbyt mocno dociskać frezów do paznokci i skóry, żeby ich nie uszkodzić. Z czasem na pewno poczujesz, na ile możesz sobie pozwolić. Ważne jest też odpowiednie dostosowanie obrotów, które możesz regulować specjalnym pedałem.

Manicure z użyciem frezarki ma swoją ustaloną kolejność, której powinnaś się trzymać, jeśli chcesz go wykonać profesjonalnie. Pierwszym krokiem manicure frezarkowego jest usunięcie starej stylizacji. Następnie usuwasz warstwę nabłonka. Frezem szpicowym odsuwasz skórki, a następnie usuwasz je frezem kulkowym. Tak opracowane paznokcie są gotowe do dalszego etapu, czyli nałożenia nowej warstwy żelu lub lakieru.

Jaką frezarkę wybrać?

Podczas wyboru frezarki nie kieruj się jej ceną. Wybierz solidne urządzenie, które posłuży Ci przez lata. Sprawdź, ile frezów jest w zestawie i jakiego są rodzaju. Ich liczba i kształty powinny pozwolić Ci na całkowite opracowanie paznokci i dłoni. Możesz wybrać frezarkę, w której obroty są regulowane tylko pokrętłem, albo dodatkowo także pedałem. Ta opcja jest bardziej precyzyjna i daje więcej możliwości w dostosowaniu pracy urządzenia do własnych potrzeb.

źródło: artykuł partnerski